Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Και σε αυτό σενάριο που γράφει ο lostromos πάλι δεν περισσεύει μεγάλο πλοίο!!! Γιατί λες να πάει ένα μεγάλο πλοίο βραδινό Πάροναξια και το απόγευματινο να γίνει προς Μικρές Κυκλάδες, οπότε το μόνο που περισσεύει θα είναι το Blue Star Patmos!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Έκανα μια σκέψη και λέω να την μοιραστώ μαζί σας.

Θα μπορούσε το Mykonos Palace του χρόνου να αφήσει όπως έχει τα ωράριά του για Χανιά και κάποιες μέρες της εβδομάδας αν όχι όλες να έχει πρωινή αναχώρηση για της Κυκλάδες στα δρομολόγια που ζήτησε φέτος και τελικά δεν πήρε.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι βγαίνει να κάνει τέτοιο δρομολόγιο. Θέλει 3ωρο για Σύρο,  άλλα 45 λεπτά για Μύκονο κι άλλη 1 ώρα και για Νάξο. Σε καμία περίπτωση δεν προλαβαινει να είναι 14:30 Πειραιά.. 

Θα μπορούσε να προσθέσει όμως προορισμό στο κατέβασμα για Χανιά .

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να είναι 14:30 τον Πειραιά μπορεί και ποιο μετά. Έχει την ταχύτητα να το κάνει. Και η ώρα θα μπορούσε να μετατεθεί να πάει 16:30. Για να προσθέσει προορισμό είναι λίγο δύσκολο, μόνο η Μύλος είναι σχετικά στον δρόμο του.

Link to comment
Share on other sites

Και 16:30 να πάει, πάλι δεν προλαβαίνει. Μιλάω για τους 3 προορισμούς που ειχε ζητησει στο ΣΑΣ. Με Σύρο Μύκονο μονο, και αυτο κυκλικό,  τότε ναι προλαβαίνει. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
55 minutes ago, Nereus said:

Οι πληροφορίες μου λένε οτι η Attica έχει βγει στην αγορά για ROPAX το πολύ  δεκαετίας για να το ανεβάσει βαλτική.

Πού άραγε Βαλτική; Να είχε ακόμα μερικά από τα VII-X :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 6/22/2009 at 12:44 PM, George said:

(μου θυμίζει λίγο το Αιγαίο θα γίνει κίτρινο που είπαν άλλοι φίλοι παραπάνω και το έχουμε ακούσει ουκ ολίγες φορές) :D

κοιτα τελικα, που δεκα χρονια μετα, βαφεται το ιονιο κιτρινο :P 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
16 minutes ago, Petros P said:

Φοβάμαι οτι δεν αργεί η στιγμή που μεγάλη εταιρεία του εξωτερικού θα αγοράσει την Attica... Ειν ο Μανωλιός ,Είν καμια αλλη του Βορρά...(για το 2ο εικασία κάνω , δεν έχω ακουσει τπτ)

Ο Μανωλιός όλη την Άττικα δεν ξέρω, τα 3 καλά πλοία της κοινοπραξίας, λένε κάποιες φήμες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

o πολυς γιωργος ξηραδακης της XRTC, υποψηφιος ευρωβουλευτης της ΝΔ. (με σταυρο εκλεγονται πλεον οι ευρωβουλευτες).

γνωστη η σχεση του με το γαλαζιο κομμα. ηταν επικεφαλης της κτηματικης εταιριας του Δημοσιου, τα πρωτα χρονια της χρυσης πενταετιας 2004-2009

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 3/19/2019 at 2:46 PM, MILTIADIS said:

Επιτρεψτε μου να κραταω μικρο καλαθι για το Ρεθυμνο.Περα του οτι δεν εχει ακουστει κατι σχετικο στην πολη,το ονομα και μονο δεν θυμιζει σε τιποτα το γνωστο στους Ρεθυμνιωτες πλοιο Ελλη,αλλα ουτε καν Κρητη γενικοτερα.Αν το συνδιασουμε και με το γεγονος οτι θα θελει και απειρες ωρες για να φτανει Πειραια αν υπαρχει κ προσεγγιση σε οποιοδηποτε αλλο νησι μεσα τοτε απλα ολοι θα συνεχισουν να πηγαινουν(ειδικα φετος)μεσω Σουδας οπως συνεβαινε καποτε και με το Κορναρος.

Μήπως το δούμε σε καμία γραμμή Ηγουμενίτσα Μπρίντιζι;; μιας και την έχει ξανά κάνει την γραμμή και με τα γνωστά προβλήματα που έχει στης μηχανές δεν χρειάζεται και πολύ μεγάλη ταχύτητα 15-16 μια χαρά. Είναι μια καλή γραμμή χωρίς να ζορίζεται με της μηχανές. Και το όνομα Olympus φέρνει ιόνιο ανδριατική μερία. 

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα μπορούσε κάλλιστα να πάρει και το ρόλο του Πρέβελη για λίγο καιρό προκειμένου να δεξαμενιστεί και αυτός.Τώρα όσον αναφορά το θέμα του Ρεθύμνου με ενδιάμεση στάση,εγώ πιστεύω οτι πιο πιθανό είναι ο κλήρος να πέσει στην Μήλο η την Σαντορίνη (αν προκύψει θέμα με την Ανάφη και μείνει δίχως βαπόρι τελικά,τότε και Ανάφη),αλλα αυτό εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες.

Link to comment
Share on other sites

Η Ανάφη από που προέκυψε? Τι θέμα μπορεί να αντιμετωπίσει? Μήπως είναι τελείως εκτός εμβέλειας για ένα δρομολόγιο Πειραιάς-Ρέθυμνο? Αν η ΑΝΕΚ θέλει να βρει πλοίο για να αντικαταστήσει προσωρινά το Πρέβελης, έχει κάμποσα που είναι σε ακινησία αυτή την εποχή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω τίποτα σίγουρο. Ούτε καν ότι θα ξαναταξιδέψει. Όταν με το καλό ετοιμαστεί, εάν και εφόσον, θα το στηρίξω. Ως τότε αναμονή και κολοκυθιά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...