Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Σωστή σκέψη και αυτή. Επίσης το Καλοκαίρι θα μπορούσαν να είναι τα δρομολόγια σε μέρες που δεν έχει ημερήσιο από Πειραιά. Οπότε κάτι θα βγαίνει.

Edited by svo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Οι Μινωικές Γραμμές απέσπασαν το Χρυσό Βραβείο και αναδείχτηκαν «Καλύτερη Εταιρεία στον κλάδο της Ελληνικής Επιβατηγού Ναυτιλίας – Best Greek Coastal Shipping Company» κατά την παρουσίαση των βραβείων Greek Hospitality Awards 2018, σε μια λαμπρή εκδήλωση που διοργανώθηκε για 4η συνεχή χρονιά από την Ethos Awards και το περιοδικό Χρήμα, στο ξενοδοχείο Divani Apollon Palace & Thalasso, στο Καβούρι, την Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου 2018.

Η διάκριση είναι ιδιαίτερα τιμητική για τις Μινωικές Γραμμές, λόγω της σημαντικότητας του θεσμού στο χώρο της Ελληνικής Ξενοδοχίας και του Ελληνικού Τουρισμού, αλλά και λόγω της συμμετοχής στην ψηφοφορία από το κοινό παράλληλα με την αξιολόγηση από την κριτική επιτροπή.

Αποδεικνύεται η επιχειρηματική αριστεία της εταιρείας, η οποία συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της προτίμησης και της εμπιστοσύνης του επιβατικού κοινού, προσφέροντας ποιοτικές υπηρεσίες εν πλω με τα πολυτελή cruise ferries που διαχειρίζεται στις γραμμές της Κρήτης και της Αδριατικής.

Το βραβείο παρέλαβε ο κ. Αντώνης Μανιαδάκης, Διευθύνων Σύμβουλος των Μινωικών Γραμμών.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια όλων των άλλων θεμάτων με τα δρομολόγια, τη συνέπεια κλπ, να μοιραστώ και εγώ κάτι σχετικό:

Φίλος αγοράζει πριν από μερικές εβδομάδες εισιτήρια για Πάτρα-Ανκόνα, 25/5 17:00 με το Cruise Europa. Παίρνει στο χέρι τα εισιτήρια.

Χτες, θέλοντας να τσεκάρει κάτι, μπαίνει στο site της Μινόαν όπου βλέπει ότι το συγκεκριμένο δρομολόγιο είναι μόνο από Ηγουμενίτσα! Παίρνει τηλέφωνο και προσπαθούσαν να τον βγάλουν τρελό (του στυλ "δε γίνεται να έχετε αυτά τα εισιτήρια"). Όταν τους διάβασε τις λεπτομέρειες των εισιτηρίων παραδέχτηκαν ότι είναι ..υπαρκτά και τον παρέπεμψαν σε άλλο τηλέφωνο το οποίο λειτουργεί 09:00-17:00, "αλλά πάρτε αύριο γιατί τώρα είναι 16:50 και θα έχουν φύγει"!. Τραγική εξυπηρέτηση.

Πότε περίμεναν να τον ειδοποιήσουν ότι δεν παίζει το δρομολόγιο;

(πιθανότατα θα τα ακυρώσει και θα πάει με ΑΝΕΚ/Superfast - αν βρεθεί καμπίνα)

 

On 25/11/2017 at 8:09 PM, Ariadne said:

 

Γράφουν, πως ακόμα και τώρα, μετά από τόσες μέρες, δεν ενημερώνονται οι επιβάτες, με αποτέλεσμα να φτάνουν στα λιμάνια σε εντελώς λάθος ώρες και ή να χάνουν το πλοίο ή να αναγκάζονται να περιμένους με τι ώρες ...

 

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

Οι Μινωικές έχουν αποκτήσει πλέον την νοοτροπία Grimaldi...Ένα μεγάλο μπάχαλο...

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

Και ουσιαστικά ....όλες οι Μινωικές Grimaldi είναι..το όνομα έμεινε μόνο για να τραβάει τον κόσμο(τους Βορειοευρωπαίους...)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο πληρώματα στέλνουν οι Μινωικές και έχουν την εκμετάλλευση των Μπάρ και των καταστημάτων για την ακρίβεια...

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

Με βάλατε σε υποψίες και κοίταξα και εγώ. 

Λοιπόν : Ανκονα - Ηγουμενίτσα 20.7 και Πάτρα - Ανκονα 3.8 . Εισιτήρια έχω και εγώ στα χέρια. Της επιστροφής πλέον στο σύστημα φαίνεται μόνο από Ηγουμενίτσα για αυτή τη μέρα:o.

Τι κάνω τώρα? Παίρνω τηλέφωνο από Δευτέρα (γιατί και έχει πάει 18:00 η ώρα και έρχεται και ΣΚ) ?

Πέρυσι το καλοκαίρι (3.8) με την ίδια εταιρία το δρομολόγιο από Ανκονα για Πάτρα δεν έφτασε ποτέ Πάτρα .μόλις ξεκίνησε το καράβι (6 ώρες καθυστερημένα) ηχογραφημένα μηνύματα παρέπεμπαν τον κόσμο χωρίς αυτοκίνητο να δηλωθεί για πούλμαν από Ηγουμενίτσα για Πάτρα. Οι οδηγοί τώρα που είχαν εισιτήρια για Πάτρα δεν έχω ιδέα τι διεκδικησαν (αν δικαιούται όντως κάτι) ή αντίθετα αυτοί που θα επιβιβαζονταν στη Πάτρα και έπρεπε να ανέβουν Ηγουμενίτσα . Αρε Μινοαν που κατάντησες... 

Οποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ να βοηθήσει γιατί δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση. Έχω δικαίωμα αποζημίωσης (διόδια - βενζίνες) για την αλλαγή λιμανιού? Εχω εισιτήρια early booking. 

*γνωστός μου έχει κλείσει Ανκονα - Ηγουμενίτσα 21.7 με superfast που εκτελεί επίσημα, μου είπε, μόνο αυτή τη διαδρομή. Δε κατεβαίνει Πάτρα δηλαδή. 

Αφού δε τους βγαίνουν τα ωράρια των Ιταλών, γιατί δεν το κάνουν και αυτοί επίσημα? :angry:

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nomman said:

 

Οποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ να βοηθήσει γιατί δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση. Έχω δικαίωμα αποζημίωσης (διόδια - βενζίνες) για την αλλαγή λιμανιού? Εχω εισιτήρια early booking.

 

Ευχαριστώ. 

Πριν λίγα χρόνια οταν βέβαια είχαν τον έλεγχο οι Μινωικές και όχι ο Γκριμάλντι οπως γίνεται τώρα, είχα ακούσει οτι έδιναν στο πλοίο κάποιο ποσό αποζημίωσης για τους επιβάτες με οχήματα για να πάνε μεχρι την Πάτρα.

Ομως επειδή έχεις εισιτήρια με την προσφορά early-booking, επικοινώνησε το γρηγορότερο με την εταιρεία, επειδή η προσφορά έληγε μεν κανονικά στις 28/2, ομως έχουν δώσει παράταση μέχρι 12/3 και μάλλον προλαβαίνεις να κάνεις τις σχετικές αλλαγές χωρις να σου ζητήσουν να πληρώσεις τη διαφορά (μεταξύ προσφοράς και κανονικού ναύλου.

Αν ήμουν στη θέση σου βέβαια εγω θα απαιτούσα ακύρωση 100% και θα πήγαινα με την άλλη εταιρεία που είναι τουλάχιστον πιο συνεπείς !  

Link to comment
Share on other sites

Καθε δευτερη παρασκευη δεν κατεβαινουν πατρα κ καθονται ηγουμενιτσα!το οποιο θα κανει κ η superfast το καλοκαιρι ενω οι μινωικες το κανουν απο το φεβρουαριο

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή της μέρας. Κάθε Πέμπτη το πλοίο θα μένει στην Ηγουμενίτσα, ενώ κάθε Παρασκευή θα εκτελεί απευθείας το Πάτρα Ανκονα. Κάτι όμως που δεν ισχύει για το σημερινό δρομολόγιο. Νέο σημερινό.

Link to comment
Share on other sites

Οι Μινωικές Γραμμές συγχαίρουν και τιμούν την πρωταθλήτρια Ευρώπης στο καράτε Κέλλυ Κυδωνάκη για τη χρυσή κατάκτηση και την πορεία της στον αθλητισμό

Quote

Οι Μινωικές Γραμμές πραγματοποίησαν σήμερα Τρίτη 06.03.2018 στα Κεντρικά Γραφεία Ηρακλείου, παρουσία του Διευθύνοντος Συμβούλου κ. Αντώνη Μανιαδάκη και του ανθρώπινου δυναμικού της εταιρείας, σεμνή τελετή προς τιμήν της Πρωταθλήτριας Ευρώπης στο Καράτε κας Κέλλυς Κυδωνάκη, της 17χρονης αθλήτριας από το Τυμπάκι που με τη θέληση και την αγάπη της για το Καράτε κατάφερε να ανέβει στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου κατακτώντας το Χρυσό Μετάλλιο στην κατηγορία “Νέων Γυναικών”, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καράτε που διεξήχθη στο Σότσι. 

Για μία ακόμη φορά ο ελληνικός αθλητισμός βρέθηκε στην κορυφή της Ευρώπης, αυτή τη φορά από μία νέα Κρητικοπούλα συμπατριώτισσά μας, που με την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου μας γέμισε με χαρά και υπερηφάνεια και απέδειξε ότι με συστηματική δουλειά και επιμονή μπορούμε να επιτύχουμε και να πραγματοποιήσουμε τα όνειρά μας.

Συγχαρητήρια στην Κέλλυ, την οικογένειά της και τον εξαίρετο προπονητή της κ. Χαράλαμπο Σταυρουλαντωνάκη που βρίσκονται δίπλα της και τη στηρίζουν επάξια στις προσπάθειές της.

Οι Μινωικές Γραμμές θα συνεχίσουν να στηρίζουν τον αθλητισμό και τον τόπο μας και αισθανόμαστε υπερηφάνεια που με τη χορηγική μας στήριξη συμβάλουμε στην ενίσχυση του Ελληνικού Αθλητισμού, προσφέροντας τη δυνατότητα στη νέα γενιά να έχει πρότυπα και αξίες για το μέλλον.

 

Link to comment
Share on other sites

όλα περιστρέφονται γύρω από το Τυμπάκι (λόγω καταγωγής του Διευθ, Συμβούλου)...

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

On ‎03‎.‎03‎.‎2018 at 12:37 AM, oceanus said:

Αλλαγή της μέρας. Κάθε Πέμπτη το πλοίο θα μένει στην Ηγουμενίτσα, ενώ κάθε Παρασκευή θα εκτελεί απευθείας το Πάτρα Ανκονα. Κάτι όμως που δεν ισχύει για το σημερινό δρομολόγιο. Νέο σημερινό.

Αυτό πάντως για το δρομολόγιό μου δεν ισχύει........:wacko: ακόμα. Στο σύστημα της Μινοαν φαίνεται ακόμα της 3.8 από Ηγουμενίτσα.

Πήρα και εγώ τηλέφωνο λοιπόν και θα έλεγα πως είχα τελείως διαφορετική αντιμετώπιση απ΄ ότι στο παράδειγμα παραπάνω. Αμέσως βρήκαν τα εισιτήρια μου και αναγνώρισαν πως έχει γίνει αλλαγή στο δρομολόγιο αυτής της μέρας. Σε ερώτησή μου για το πότε θα με ενημέρωναν, απάντησαν πως αυτό ήταν αρμοδιότητα του πρακτορείου που τα έκλεισα.

Επειδή λοιπόν η ευθύνη είναι της εταιρείας μπορώ να αξιώσω ανα πάσα στιγμή ακύρωση των εισιτηρίων ( ας είναι early booking ) και να πάρω τα χρήματά μου πίσω.

Κοίταξα στην κοινοπραξία ( έχουν ακόμα και αυτοί early booking ) για τις μέρες που θέλω αλλά δεν με συμφέρει ( πιο ακριβά, μικρότερη καμπίνα, ). 

Τώρα που θα ανέβω οδικώς στην Ηγουμενίτσα και θα πάρω από εκεί το καράβι, δικαιούμαι 50 ευρώ συν μία έκπτωση 20% στο επόμενο ταξίδι επιστροφής με την εταιρεία .

not bad, το θέμα είναι ότι προγραμματίζουμε τις διακοπές μας για 2 εβδομάδες και προσπαθούμε να μην έχουμε χαμένο-κενό χρόνο. Η Μίνοαν ( Ιταλοί - Γκριμάλντι ) κάνει ότι μπορεί τελευταία να μας αναστατώνει. Ελπίζω τουλάχιστον η αναχώρηση αυτή από την Ηγουμενίτσα ( και όχι από Πάτρα ) να έχει άφιξη στην ώρα της στην Αγκόνα  ( γιατί πολλές φορές έχει μεγάλες καθυστερήσεις ).   

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν τα δρομολόγια κάθε εβδομάδα. Για την ώρα μαζέψανε την ημέρευση από την Ηγουμενίτσα, αρχικά της Παρασκευής και έπειτα της Πέμπτης. Κάπως μπερδεμένοι και οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, nomman said:

Αυτό πάντως για το δρομολόγιό μου δεν ισχύει........:wacko: ακόμα. Στο σύστημα της Μινοαν φαίνεται ακόμα της 3.8 από Ηγουμενίτσα.

Πήρα και εγώ τηλέφωνο λοιπόν και θα έλεγα πως είχα τελείως διαφορετική αντιμετώπιση απ΄ ότι στο παράδειγμα παραπάνω. Αμέσως βρήκαν τα εισιτήρια μου και αναγνώρισαν πως έχει γίνει αλλαγή στο δρομολόγιο αυτής της μέρας. Σε ερώτησή μου για το πότε θα με ενημέρωναν, απάντησαν πως αυτό ήταν αρμοδιότητα του πρακτορείου που τα έκλεισα.

 

Φυσικά και θα πρέπει το πρακτορείο που εξέδωσε τα εισιτήρια να ενημερώσει τον πελάτη του, αλλά με την προυπόθεση οτι η εταιρεία θα έχει προηγουμένως ενημερώσει το πρακτορείο !

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα δρομολόγια τα βγάζει η Νάπολι(Γκριμάλντι) και όχι οι Μινωικές.Να σου πω και την μαύρη αλήθεια μόνο για  τα δρομολόγια της επόμενης μέρας είναι σίγουροι...

Edited by nikosa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tourism Awards 2018 επτά βραβεία για τις Μινωικές Γραμμές

Quote

Επτά σημαντικές ανώτατες διακρίσεις απέσπασαν οι Μινωικές Γραμμές στο φετινό θεσμό των TOURISM AWARDS 2018, που πραγματοποιήθηκε σε μια λαμπρή εκδήλωση την Τρίτη 20 Μαρτίου 2018, στο Κέντρο Πολιτισμού “Ελληνικός Κόσμος”.

Στην εξαιρετική, όσο και άρτια εκδήλωση, που διοργανώθηκε παρουσία εκπροσώπων και φορέων του τουρισμού, οι Μινωικές Γραμμές κέρδισαν:

ΧΡΥΣΟ ΒΡΑΒΕΙΟ για το  LINES  CLUB, το πρωτοπόρο και ευέλικτο loyalty πρόγραμμα πιστών επιβατών, που στα 13 χρόνια λειτουργίας του αριθμεί 300.000 εγγεγραμμένα μέλη από όλο τον κόσμο, αποδεικνύοντας την τεράστια απήχηση στο επιβατικό κοινό, εντός κι εκτός Ελλάδας

ΧΡΥΣΟ ΒΡΑΒΕΙΟ για τη μείωση του ενεργειακού αποτυπώματος των πλοίων της εταιρείας και την προστασία του περιβάλλοντος, στην ενότητα Sustainability για τις πρακτικές που υιοθετεί η εταιρεία και την ορθολογική διαχείριση της ενέργειας που καταναλώνουν τα πλοία της

ΧΡΥΣΟ ΒΡΑΒΕΙΟ για την ολοκληρωμένη OnLine Digital καμπάνια με τίτλο ''Away with the Müllers'' που υλοποίησαν σε συνεργασία με το έμπειρο επιτελείο της Forest View του ομίλου TDG, στην ενότητα Digital Tourism / Video Content

ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ για την ολοκληρωμένη και δημιουργική On-Line Στρατηγική και Επικοινωνία, στην ενότητα Digital Tourism / Digital Presence & OnLine Communication

ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ για την ολοκληρωμένη Digital SEO / SEM Στρατηγική, στην ενότητα Digital Tourism

ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ για την Υποστήριξη τοπικών κοινοτήτων και τις Δράσεις Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης στο σύνολό τους που υλοποιεί η εταιρεία, στην ενότητα Branding / Public Relations / People Strategy

ΧΑΛΚΙΝΟ ΒΡΑΒΕΙΟ για την ολοκληρωμένη Social  Στρατηγική, στην ενότητα Digital Tourism

Οι βραβεύσεις αυτές επιβεβαιώνουν τις συνεχείς προσπάθειες που καταβάλλουν η διοίκηση και οι εργαζόμενοι των Μινωικών Γραμμών σε στεριά και θάλασσα, για αναβάθμιση των θαλάσσιων μεταφορών στη χώρα μας, το σεβασμό που επιδεικνύουν στο περιβάλλον, αλλά και τη συνεχή φροντίδα που προσφέρουν στο κοινωνικό σύνολο και το επιβατικό κοινό που ταξιδεύει με τον υπερσύγχρονο στόλο της εταιρείας.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τροποποιήσεις Δρομολογίων στις Γραμμές της Κρήτης και της Αδριατικής Λόγω Συμμετοχής της ΠΝΟ στην 24ωρη Πανελλαδική Απεργία 01.05.2018

Quote

Οι ΜΙΝΩΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ γνωστοποιούν στο επιβατικό κοινό ότι, λόγω της εξαγγελθείσας 24ωρης Πανελλαδικής απεργίας και τη συμμετοχή της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας σε αυτή την Τρίτη 01.05.2018 (από 00:01 έως 24:00), τα προγραμματισμένα δρομολόγια της εταιρείας στις γραμμές της Κρήτης και της Αδριατικής τροποποιούνται ως ακολούθως:

Γραμμή Κρήτης

Στη γραμμή Ηράκλειο – Πειραιάςτα πλοία θα αναχωρήσουν τόσο από το λιμάνι του Ηρακλείου όσο και από το λιμάνι του Πειραιά, σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΤΡΙΤΗ 01.05.2018 - ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ & ΠΕΙΡΑΙΑ

  • ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΠΕΙΡΑΙΑΣH/S/F FESTOS PALACE

Αναχώρηση από το λιμάνι του Ηρακλείου, στις 21:30 με προορισμό τον Πειραιά 

  • ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ, H/S/F KNOSSOS PALACE

Αναχώρηση από το λιμάνι του Πειραιά, αμέσως μόλις επιτραπεί ο απόπλους, με προορισμό το   Ηράκλειο.

 

Παρακαλούνται οι κύριοι επιβάτες και οι οδηγοί των φορτηγών οχημάτων να βρίσκονται στο λιμάνι του Πειραιά κατά την προγραμματισμένη ώρα αναχώρησης του απόπλου (21:00).

 

Γραμμή Αδριατικής:

Στη γραμμή της Αδριατικής, τα δρομολόγια της εταιρείας τροποποιούνται ως ακολούθως:

Α. ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΟΣ ΙΤΑΛΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 02.05.2018 – ΓΡΑΜΜΗ ΠΑΤΡΑ – ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ – ΑΓΚΩΝΑ  (CRUISEOLYMPIA)

  • από το λιμάνι της Πάτρας, στις 00:00 με προορισμό τo λιμάνι της Αγκώνας, μέσω Ηγουμενίτσας – Αναχώρηση από Ηγουμενίτσα 02.05.2018 – 06:00.

Το πλοίο Cruise Olympia δεν θα προσεγγίσει το λιμάνι της Βενετίας στο συγκεκριμένο δρομολόγιο.

Β. ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΑ ΠΡΟΣ ΕΛΛΑΔΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 02.05.2018 – ΓΡΑΜΜΗ BENETIA - ΑΓΚΩΝΑ – ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ - ΠΑΤΡΑ

(CRUISE EUROPA)

Αναχώρηση από τα λιμάνια της Βενετίας, στις 04:30 (τοπική ώρα) και της Αγκώνας, στις 14:00 (τοπική ώρα) με προορισμό το λιμάνι της Πάτρας, μέσω Ηγουμενίτσας.

ΠΕΜΠΤΗ 03.05.2018 – ΓΡΑΜΜΗ ΑΓΚΩΝΑ – ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ - ΠΑΤΡΑ  (CRUISEOLYMPIA)

Αναχώρηση από το λιμάνι της Αγκώνας, στις 14:00 (τοπική ώρα) με προορισμό το λιμάνι της Πάτρας, μέσω Ηγουμενίτσας.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούνται οι κύριοι επιβάτες να απευθύνονται πριν την αναχώρησή τους στον ταξιδιωτικό τους πράκτορα, στα Κεντρικά Πρακτορεία των ΜΙΝΩΙΚΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ, μέσω των Πανελλαδικών αριθμών 801-11-75000 (από σταθερό τηλέφωνο) & 18175 (από σταθερό ή κινητό τηλέφωνο), στα λιμενικά γραφεία της εταιρείας (Ηράκλειο: 2810-399899, 2810 229602, Πειραιάς: 210 4145744, Αθήνα: 210 3376910, Πάτρα: 2610 426000, Ηγουμενίτσα: 26650 24404, Αγκώνα: +39 071 201708, Βενετία: +39 041 5470411) και στα κατά τόπους λιμεναρχεία.

 

Από το Γραφείο Τύπου

των Μινωικών Γραμμών

Ηράκλειο, 27 Απριλίου 2018

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

...και συνεχίζεται το ρεσιτάλ κάκιστης εξυπηρέτησης. Ευτυχώς τελικά που ο φίλος άλλαξε το εισιτήριο Πάτρα - Ανκόνα σε ΑΝΕΚ/Superfast γιατί ενώ αρχικά του απάντησαν πριν από μερικές εβδομάδες ότι "βεβαίως και θα γίνει από Πάτρα το δρομολόγιο, μη φοβάστε", προχθές του ήρθε μήνυμα στο κινητό που έλεγε δύο αντιφατικά πράγματα: στο πρώτο μέρος έλεγε ότι για το σημερινό δρομολόγιο απλώς αλλάζει το Cruise Europa με το Cruise Olympia το οποίο αναχωρεί στις 17:00 από Πάτρα και Ηγουμενίτσα για Ανκόνα. έλα όμως που στη συνέχεια λέει ότι όσοι έχουν εισιτήριο για Πάτρα - Ανκόνα έχουν μεταφερθεί αυτόματα στο Ηγουμενίτσα - Ανκόνα!

Στο online booking των Μινωικών δείχνει όμως ότι φεύγει από Πάτρα σήμερα (το Ολυμπία).

Πραγματικά, δεν μπορώ να καταλάβω, τόσο δύσκολο είναι να γράψουν ένα μήνυμα που να είναι απόλυτα σαφές και κατανοητό ή δεν ξέρουν και αυτοί που τα γράφουν τι πρόκειται να γίνει με τα δρομολόγια;

Το πρόβλημα τώρα είναι ότι επιστρέφει στις 2/6 από Ανκόνα (με το Cruise Europa) το οποίο μάλλον δεν θα έχει γυρίσει στα δρομολόγια, οπότε είναι αμφίβολο το τι θα γίνει..

 

On 3/2/2018 at 9:22 AM, stelios said:

Σε συνέχεια όλων των άλλων θεμάτων με τα δρομολόγια, τη συνέπεια κλπ, να μοιραστώ και εγώ κάτι σχετικό:

Φίλος αγοράζει πριν από μερικές εβδομάδες εισιτήρια για Πάτρα-Ανκόνα, 25/5 17:00 με το Cruise Europa. Παίρνει στο χέρι τα εισιτήρια.

Χτες, θέλοντας να τσεκάρει κάτι, μπαίνει στο site της Μινόαν όπου βλέπει ότι το συγκεκριμένο δρομολόγιο είναι μόνο από Ηγουμενίτσα! Παίρνει τηλέφωνο και προσπαθούσαν να τον βγάλουν τρελό (του στυλ "δε γίνεται να έχετε αυτά τα εισιτήρια"). Όταν τους διάβασε τις λεπτομέρειες των εισιτηρίων παραδέχτηκαν ότι είναι ..υπαρκτά και τον παρέπεμψαν σε άλλο τηλέφωνο το οποίο λειτουργεί 09:00-17:00, "αλλά πάρτε αύριο γιατί τώρα είναι 16:50 και θα έχουν φύγει"!. Τραγική εξυπηρέτηση.

Πότε περίμεναν να τον ειδοποιήσουν ότι δεν παίζει το δρομολόγιο;

(πιθανότατα θα τα ακυρώσει και θα πάει με ΑΝΕΚ/Superfast - αν βρεθεί καμπίνα)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...