Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Ο ιδιος που πηρε και το Trolleborg ;) . Αμα μπορει να ξεπληρωσει τα δανεια που κουβαλανε οι Αιολοι ας βαλει και κανα χερι να σωσει και την Ελλαδα ρε παιδια.  :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

εκτος και αν εχουν υπαρξει εξελιξεις στη ΝΕΛ που μας διεφυγαν. συμφωνα με το σχεδιο διασωσης, αν η εταιρεια ηταν ασυνεπης στις υποχρεωσεις της προς τις τραπεζες, οι τραπεζες θα επαιρναν τα πλοια της ΝΕΛ και θα διεγραφαν τα δανεια.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί και η Πυθεία είχε τις αρετές της  ^_^ 

έπεσε το πετρέλαιο θυμάμαι. είχαμε κι αυξήσεις στα εισιτήρια θυμάμαι.

τα ταχύπλοα γιατί τα θυμούνται οι άλλοι δεν ξέρω ακόμα. για αρπαχτές deux mois;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως η τύχη χαμογέλασε στον ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ ΙΙ και σύντομα θα το δούμε να πλέει ξανά στα ελληνικά νερά. Πολλοί το είχαν ξεγραμμένο, αφού η πολύχρονη παραμονή του στα Αμπελάκια Σαλαμίνας έδειχνε πως δεν έχει καμία τύχη να ξαναταξιδέψει. Παρ'όλα αυτά μία υπογραφή απομένει για να το δούμε να ξαναζωντανεύει με νέα χρώματα. Εν αναμονή.....

 

 

Πηγή: http://www.ellinikiaktoploia.net/index.php/nono/5775-aeoloskenterisii

 

Παντως το συγκεκριμενο site βλεπω οτι "πεταει" πραγματα με τη λογικη " θα το πω και ισως πεσω μεσα , που ξερεις..... " . Και με αυτη τη λογικη εχει γραψει ουκ ολιγες ανακρίβειες, πολλα τα παραδειγματα τα οποια και ειμαι σε θεση να αναφερω ανα πασα στιγμη.......  Νομιζω λοιπον οτι η σωστη σταση εδω ειναι οτι <<αν δεν το δω, δεν πιστευω τιποτα . >>

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγόρασε κάποιος,ποιος θα μπορούσε να ήταν αυτός? Μονο ο SJ

 

Ο μονος που εχει δειξει ενδιαφερον για το τυρι ειναι ο Παναγιωτοπουλος (Golden Blaze κτλ) αλλα μολις δει τη φακα δε ξερω αν θα του αρεσει και πολυ...

 

Για το Trolleborg θα τολμησω να υποθεσω Egnatia Seaways καθως οπου αλλου ρωτησα μου ειπαν οχι.

Link to comment
Share on other sites

ας μην ξεχνάμε ότι το κόστος του πετρελαίου είχε ακινητοποιήσει πάρα πολλά ταχύπλοα (συμπεριλαμβανομένων των ...Ferrari) Τώρα που έπεσε (και οι αναλυτές εκτιμούν ότι δεν θα έχει μεγάλη αύξηση στο εγγύς μέλλον :huh:) ίσως πράγματι να ξαναδούμε κάποια από αυτά σε δράση.

Link to comment
Share on other sites


Ο μονος που εχει δειξει ενδιαφερον για το τυρι ειναι ο Παναγιωτοπουλος (Golden Blaze κτλ) αλλα μολις δει τη φακα δε ξερω αν θα του αρεσει και πολυ...

Golden Eolos :P

 

Πάντως ο Παναγιωτοπουλος θα εχει χρημα μετα το οτι εγινε με το Golden Blaze , το θέμα ειναι αν εχει κλεισει τις οποιες οικονομικες τρυπες

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν απο 2 βδομάδες, είχαμε γράψει πως βγαίνει από την ναφθαλίνη το ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ ΙΙ

Αρκετοί ήταν αυτοί που στο άκουσμα της είδησης είπανε πως πρόκειται γι αστείο. Δυστυχώς όμως γι αυτούς το ταχύπλοο θα ενεργοποιηθεί πολύ σύντομα αφού ήδη μέσα στο ταχύπλοο βρίσκονται άvθρωποι που δουλεύουν για λογαριασμό του νέου του διαχειριστή. Το ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ ΙΙ όμως δεν θα είναι το μόνο ταχύπλοο της NEL LINES που θα επανέλθει στην ενεργό δράση. Σειρά όπως φαίνεται έχει ο "μεγάλος" ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ, με την συμφωνία μεταξύ των 2 πλευρών να είναι πολύ κοντά...

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

σε επικοινωνια μου με την sea jets μου απαντησαν οτι

 

.....ειναι ανακριβεια οτι η εταιρεια θα ναυλωσει οποιοδηποτε πλοιο απο την ΝΕΛ ( ουτε τον Κεντερη ουτε καποιο αλλο ) , δεν ισχυει κατι τετοιο

 

και επιπροσθετα  σε ερωτηση μου για τις Σποράδες μου απαντησαν οτι  η εταιρεια δεν σκοπευει το προσεχες διαστημα να δρομολογησει πλοιο στις Σποράδες.

Edited by wysiwid
Link to comment
Share on other sites

Η seajets εχει αγορασει σκαφος ,το οποιο ομως ειναι catamaran και οχι  monohull, και το ποιο ειναι θα ανακοινωθει παρα πολυ συντομα.


2 ποστ μολις παραπανω εχουμε αναφορα στο ποιος εχει ενδιαφερθει για τον μικρο Κεντερη...

Και η ιστορια εχει μαλλον τελειωσει,ως ναυλωση φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Μη διαβαζετε μονο τα μισα...

Εγω θα περιμένω επίσημες ανακοινώσεις γιατι αν δείτε ολα τα ποστ οχι μόνο εδω αλλα και σε αλλα site (μπορεί το τελευταίο οπως αναφέρεις Neptune να αποσαφηνίζει πολλα ) αλλα απο ολα τα αλλα πέρασαν ολες οι εταιρείες ως πιθανοί ναύλωτες. ...

Ο παναγιωτοπουλος εχει site ?

Edited by wysiwid
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ο μονος που εχει δειξει ενδιαφερον για το τυρι ειναι ο Παναγιωτοπουλος (Golden Blaze κτλ) αλλα μολις δει τη φακα δε ξερω αν θα του αρεσει και πολυ...

 

 

ινα πληρωθει το ρηθεν υπο του προφητου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...