Jump to content
Shipfriends

Μαρμάρι Εξπρές (IMO 8502511)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Αλλάζει σινιάλα αυτό τον καιρό στην Αυλίδα ( συγκεκριμενα βάφεται μπλε :wacko: :wacko: );; Κάτι τέτοιο πέτυχα στο facebook σε ενα γκρουπακι με φανς του πλοίου......Ξέρει κανείς τίποτα;;

Link to comment
Share on other sites

Και όντως άλλαξε σινιάλα τελικά, βάφτηκε ανοιχτό μπλε με γκρι......κρίμα.....για μένα το σινιάλο του Αλιφραγκή ήταν το ομορφότερο στην ελληνική ακτοπλοϊα......

Edited by giorgos_249
Link to comment
Share on other sites

Σινιαλο αλλαξε απλως, σε μπλε τυπου aqua jewel, με γκρι, παραμενει υπο τον τωρινο πλοιοκτητη, αλλα με αλλα σινιαλα....και ειναι κριμα, γιατι η συγκεκριμενη εταιρεια κατα τη γνωμη μου ειχε το πιο αυθεντικο θαλασσινο σινιαλο της ελληνικης ακτοπλοιας και οχι μονο.....Δυστυχώς απ ότι φαίνεται κόλλησε και αυτή η εταιρεία το "μικρόβιο" να γράφουν στις μπάντες "lines" / "ferries" κτλπ....

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΑ ΜΙΛΑΤΕ ΑΛΛΑ ΑΛΛΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ. ΠΩΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟ Ο ΑΛΙΦΡΑΓΚΗΣ ΡΙΧΝΕΙ ΕΝΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΤΟΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΒΑΨΙΜΑΤΑ ΑΜΜΟΒΟΛΕΣ ΠΛΑΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚΛΠ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ? ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΑΓΝΩΡΙΣΤΟ.ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΥΤΕΡΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΝΙΑΛΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑΥΛΩΣΗ?

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει σινιάλα αυτό τον καιρό στην Αυλίδα ( συγκεκριμενα βάφεται μπλε :wacko: :wacko: );; Κάτι τέτοιο πέτυχα στο facebook σε ενα γκρουπακι με φανς του πλοίου......Ξέρει κανείς τίποτα;;

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας λόγος να κρατάμε ως μυστικό (από την στιγμή βέβαια που δεν υποκλέπτουμε τίποτα) την διεύθυνση κάποιας ιστοσελίδας με νέα και φωτογραφίες οποιουδήποτε πλοίου. Εδώ λοιπόν βρίσκεται το ΜΑΡΜΑΡΙ ΕΞΠΡΕΣ, σε πρόσφατες φωτό από την Αυλίδα, μακέτα με την νέα του εμφάνιση, αλλά και άλλες παλαιότερες φωτό και βίντεο. 

 

Να δούμε λοιπόν τι και αν "υποκρύπτει" αυτή η νέα εμφάνιση του πλοίου. Απλό φρεσκάρισμα και απλή αλλαγή "look", ή κάτι περισσότερο ??? Προσωπικά πάντως, η αναφορά "ΚΑΡΥΣΤΙΑ" στα πλαινά του (λόγω και της καταγωγής μου) μου αρέσει πολύ. 

Edited by ΣΕΙΡΙΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Όμορφη δουλειά, μου αρέσει πολύ η απόχρωση του μπλε που χρησιμοποιήθηκε, ο συνδιαμός της με το γκρι, αλλά και τα σινιάλα με τους ελληνικούς χαρακτήρες.

Edited by .voyager
Link to comment
Share on other sites

η cover photo, που στην ουσια ειναι εικαστικη απεικονιση του πως θα βγει το πλοιο.

γινονται καποια σχολια απο κατω, τονιζουν οτι παραμενει το Α στην τσιμινιερα.

 

 

ΥΓ: κεφαλαια στο web=φωναζω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως. Αναφέρομαι στην φωτογραφία αυτή,(. http://m.facebook.com/marmariexpress?id=391413017616911&_rdr#!/photo.php?fbid=391418524283027&id=391413017616911&set=a.391418517616361.92782.391413017616911&__user=0) που ένα απο τα σχόλια αναφέρει:

Μαρμαρι Εξπρες F/b Marmari Express

ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ Α............ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΦΕΤΟΣ

7 Ιανουαρίου στις 6:31 μ.μ. ·

Εκτός αυτού η απάντηση της σελίδας του καραβιού στο facebook σε έναν άνθρωπο που υποστήριξε πως πιο πολύ του πάει αυτό το χρώμα και πως χρειαζόταν μια τέτοια αλλαγή είναι :

Μαρμαρι Εξπρες F/b Marmari Express

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ........

Τετάρτη στις 5:30 μ.μ. ·

Edited by irraklis
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ?ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ



ΑΠΟΤΙ ΛΕΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ Α ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά τού πάει το νέο χρώμα του,το κάνει και πιό "μοντέρνο"

 

Πρόπερσι που το είχα δεί στην Κύθνο,μ'αυτήν την "μπλέ-γραμμή-σε-άσπρο-σκαρί" μορφή του,έδειχνε λίαν αντιαισθητικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι λιγο παλιομοδιτης :P  και για να πω την αληθεια δεν με τρελαινουν τα νεα χρωματα,τουλαχιστον οπως τα βλεπω στην φωτογραφια.

Αυτο που πρεπει να αλλαξει σιγουρα ειναι το χρωμα που ειναι γραμμενο το ονομα στην πλωρη γιατι ετσι οπως ειναι τωρα με το ζορι το ξεχωριζεις

 

Ακομα παντως δεν πρεπει να εχουν ολοκληρωθει τα βαψιματα.Οι τσιμινιερες ειναι βαμενες μονο απο την εξω μερια

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

Να μη σου αρέσουν τα τωρινά σινιάλα, οκ, αλλά και τα προηγούμενα θα συμφωνείς ότι ήταν σα κακόγουστο βάψιμο καϊκιού!  :D 

Και μαύρη γραμμή στη γέφυρα βλέπω!! Σούπερ το καραβάκι! Μόνο τα γράμματα πρέπει να γίνουν λευκά, όπως σημειώνεις.

Link to comment
Share on other sites

αποτι καταλαβα με τιποτα δεν ειστε ευχαριστημενοι.ουτε τα χρωματα ουτε τα γραμματα.οκ λοιπον.αν το δουλευατε λιγο θα ειχατε καταλαβει οτι μαλλον θελλουν να δειξουν κατι τελειως διαφορετικο με οτι κυκλοφορει στα νερα μας.και νομιζω το πετηχαν και με μεγαλη επιτυχια μαλιστα

Link to comment
Share on other sites

Καθενας με τα γουστα του.Δεν καταλαβαινω γιατι "δεν το δουλευω" επειδη δεν μου αρεσουν τα χρωματα σε ενα βαπορι.Καλα κανουν και τα αλλαζουν οι ανθρωποι μιας και δικο τους ειναι και θεωρουν οτι ετσι ειναι ομορφοτερο αλλα αυτο δεν παει να πει οτι πρεπει να αρεσει σε ολους μας

Link to comment
Share on other sites

αποτι καταλαβα με τιποτα δεν ειστε ευχαριστημενοι.

 

εχεις μονο 6 ποστ, ολα για το μαρμαρι, coolαρε λιγο ;)

επειδη απο οτι καταλαβαινω πρεπει να σχετιζεσαι με το πλοιο, να σου πω οτι θα εδειχνε πολυ καλυτερο, αν τα γραμματα ηταν κιτρινα αντι γκρι και αν ειχε ενα διαφορετικο χρωμα η ριγα αντι για γκρι

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...