Jump to content
Shipfriends

Μοντελισμός & Πλοία (πραγματικά μοντέλα, 3D κλπ.)


Angelos

Recommended Posts

  • Replies 599
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τωρα που καλοκαιριασε και κλεισανε τα σχολεια,οποιο παιδακι :mad::D θελει μπορει να κατασκευασει με χαρτονι το μοντελακι του Rainbow Love ή του Ferry Himuka ή του Αριαδνη αμα κανει και καμια πατεντα....

ΥΓ Να εγκαταστησετε οταν σας ζητηθει τα japanese fonts για να

''δουλεψει'';)

Link to comment
Share on other sites

Nautikos,έχεις γίνει το ίνδαλμά μου!!!Θα φτιάξω τα ΝΤΑΛΙΑΝΑ,ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ,ΚΟΡΝΑΡΟΣ,ΜΙΛΕΝΑ ΚΑΙ ΔΩΔ.ΕΞΠΡΕΣ ΑΛΛΑ....σε τί λιμάνια να τα δοκιμάζω αφού όλα μου είναι τα βασικά του παιχνιδιού?Πώς φωτίζω τα πλοία στο rhinoceros?Πώς φωτίζω τα λιμάνια αν και όποτε?Άν θέλει κάποιος ας μου στείλει το ΣΟΥΠΕΡΦΕΡΡΥ 2 για να το μετατρέψω σε ΕΞΠΡΕΣ ΛΗΜΝΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια για ολα κυριως στον ναυτικο.Εκανε ενα λαθος ομως που μας δειχνει τις εκπληκτικες προσπαθειες του.Ο λαος απαιτει να δει την πλωρη νυστερι και την γενικοτερα πανεμορφη οψη του Επτανησος (εννοειται του παλιου).:)Αντε να μπορεσει να ξαναταξιδεψει Ανδρο-Τηνο-Μυκονο...

Link to comment
Share on other sites

@ ierapetra

για μιση ωρα ενασχολησης με το rhino καλα τα πας θα ελεγα.Απο κει και περα θα πρεπει να ασχοληθεις με τα surface tools,να κανεις δλδ επιφανειες.Το πως και με ποιο εργαλειο καθε φορα ειναι κατι για να απαντηθει θα χρειαστουν καποιες δεκαδες ωρες προσωπικης ενασχολησης με το θεμα.Οσο πιο πολυ ασχολησε τοσο πιο πολυ μαθαινεις.Ειναι μονοδρομος.Ευχη μου να μην το βαλεις κατω (ξερω οτι ειναι παλουκι στην αρχη,τα χω περασει:P) και να συνεχισεις προπαντων με μερακι(αν δεν το χεις παρατα τα...:D)

@ Captain_Nionios

Αφου το θελει ο καραβολατρικος λαος κατι θα κανουμε...Αν μου βρει καποιος πολυ ελευθερο χρονο κατι θα γινει...:D.Α επισης αν ο λαος εχει στα κιταπια του κανενα σχεδιακι του πλοιου,ας μου το στειλει,γιατι αμα ειναι να γινει το Επτανησος πρεπει να γινει ολοιδιο,γιατι ειναι ανεπαναληπτο σκαρι και δεν σηκωνει παρεκλισεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Είδα πριν από δυο τρία χρόνια ένα πολύ όμορφο μοντέλο του ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ και BLUE STAR 2 σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο στην Αθήνα.Που υπάρχουν παρόμοια μοντέλα σε ταξιδιωτικά γραφεία?

Υπάρχει μήπως κάποιος που να πουλάει μοντέλα?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τέτοια μοντέλα δεν κυκλοφορούν στην αγορά είναι ειδικές παραγγελίες των εταιρειών και το άκουσμα της τιμής τους μπορεί να σε στείλει αδιάβαστο

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν στα Γραφεια της ΑΤΤΙΚΑ στη Λεωφορο Αμαλιας στην Αθηνα ενα μοντελο γιγας ενως Σουπερφαστ και ενα ακομα γιγας του Μπλου Σταρ 2 .

Link to comment
Share on other sites

Είδα πριν από δυο τρία χρόνια ένα πολύ όμορφο μοντέλο του ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ και BLUE STAR 2 σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο στην Αθήνα.Που υπάρχουν παρόμοια μοντέλα σε ταξιδιωτικά γραφεία?

Υπάρχει μήπως κάποιος που να πουλάει μοντέλα?

Στο site αυτο μπορεις να δεις παρα πολυ ομορφα και μεγαλα μοντελα πλοιων (εχει και το ''δικο μας'' BS Ithaki).Οι τιμες δινονται κατοπιν επικοινωνιας και αφου σας ζητηθει ευγενικα πρωτα να καθισετε....:D:D

Link to comment
Share on other sites

Είπα να αποκτήσω ένα καινούριο hobby και ξεκίνησα με κάτι απλό…. :D

Το πρώτο από τα 6 μοντέλα που προορίζονται για τα νέα γραφεία της HSW.

post-210-128326966997_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Egw paidia ta exw brei skoura giati dn uparxei kaneis na mou eksigisei pws na sxediasw.

Γιατι φιλε ierapetra νομιζεις οτι εμεις ειχαμε...?Τωρα φανταζομαι να καταλαβαινεις τι δουλεια,χρονος,μερακι και γνωσεις χρειαζονται για να γινουν καραβια για το VS.

Για ριξε μια ματια εδω,εχει καποια βασικα πραγματα για κατασκευη 3d πλοιων για το VS,αλλα κυριως για το 3dsmax προγραμμα σχεδιασης.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας στειλεις τοτε κανενα screenshot απο καποιο ημιτελες 3d μοντελο σου,εστω και χωρις textures?Θυμαμαι οτι ειχες ξεκινησει το Ιεραπετρα,τι απεγινε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ιεραπετρα,κ χαιρομαι που βρηκα κ καποιον αλλο να δουλευει με το sketchup!Ειναι αρκετα δυσκολο προγραμμα κ μεχρι να το καταλαβεις πως δουλευει σου σπαει τα νευρα:D Χωρις σχεδια,χωρις τιποτα προσπαθω να φτιαξω το Ν.ΧΙΟΣ κ εχω φτασει εδω.Σε πραγματικο μηκος ειναι 140/20 μετρα μηκος/πλατος.Αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει πολλα σχετικα με το προγραμμα...

post-709-128326968907_thumb.jpg

post-709-128326968909_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...