Jump to content
Shipfriends

AIS on the Web


enas chiotis

Recommended Posts

Όσο για το site, από τις 4 Μαίου γίνεται συνδρομητικό για τις εταιρείες και για εμάς παραμένει ανοιχτό αλλά με καθυστέρηση στα δεδομένα κατά μισή ώρα. Πάλι καλά για εμάς τους υποψήφιους τρομοκράτες. http://www.shipfriends.gr/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/biggrin.png

Edited by proud_ionian
tag
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Εδώ και κάτι μέρες δείχνει μόνο μια γενική εικόνα του Πειραιά και δεν μπορείς να εστιάσεις κάπου πιο κοντά (π.χ. στο λιμάνι ή Ελεψίνα). Συμβαίνει και σε άλλους αυτό για μόνο στο δικό μου το καψερό ;) το pc;

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες περιοχές δείχνει κανονικά. Κατά καιρούς το εν λόγω site τραβάει κάτι ζόρια και δεν ξέρω γιατί. Αν ήταν να τελειώσει ο τζάμπας θα το έκανε σε όλες τις περιοχές.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε πτωχοί και βλέπουμε τα δωρεάν.;)

Πόσα έδωσες για τη συνδρομή Ποσειδώνα;

Με πιστωτική γίνεται η δουλειά ή ντούκου ο παράς;

Αν είναι με κάρτες τότε δεν θα γίνει δουλειά αφού ντεν έκω τέτοια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Εχω κανει 'λογαριασμο' στο www.aislive.com (email k password),χωρις συνδρομη κ βλεπω την κινηση του Πειραια με μιση-μια(? )ωρα καθυστερηση..

Αυτο που θελω να ρωτησω για οσους ξερουν ειναι 1.τι κανονισμος ισχυει στα πλοια για το ποτε πρεπει να εχουν ανοιχτο το AIS τους.Πχ,ακομα κ οταν ειναι αραγμενα στο λιμανι πρεπει να περαμενει ανοιχτο?Η ακομα κ αυτα που ειναι για επισκευη(εδω κ 2 μερες βλεπω ενα TAXIARHIS,ειναι αραγε το γνωστο?).

2.Γιατι μετα το καβοντορο η το δυσβατο,κ στην ευθεια μεχρι τη Χιο δεν εχω δει ποτε γνωστο μας επιβατηγο,αλλα μονο εμπορικα πλοια?Ειναι φορες μαλιστα που εχω πετυχει να δειχνει καποιο τανκερ η τετοιου τυπου ακριβως διπλα στην Χιο αλλα κανα ΘΕΟΦΙΛΟ,Ν.ΜΥΚΟΝΟΣ(εχω δει κ τις συγκεκριμενες ωρες που περνουν) κλπ ποτε...Εχουν μηπως καποια πλοια πιο 'ισχυρο' AIS??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις την free εκδοση που εχουμε οι περισσοτεροι εξ' ημων. Συνεπως οι οποιεσδηποτε πληροφοριες βλεπουμε ειναι καθαρα αποσπασματικες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Nick εχεις δικιο,απλα μου εκανε εντυπωση γιατι ορισμενα κομματια του Αιγαιου δεν τα εμφανιζει με πλοια,ενω σε αλλα παλι παντα εχει...Κ κυριως να μαθω κ 2-3 πληροφοριες για το ΑIS που μου κινει την περιεργια...

Παρολαυτα το www.aislive.com ,απ οπου σας παραθετω στιγμιοτυπο,φροντισε αμεσως να με διαψευσει...:D

post-709-128326964161_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ένα site για free πληροφορίες από AIS είναι και αυτό.

Real time κάλυψη και με αρκετές πληροφορίες για τα πλοία.

Στο κλασικό site του AIS Live, εδώ και κάποιες μέρες έχουν εμφανιστεί πάλι τα πλαίσια που διαχωρίζουν τον Σαρωνικό σε τμήματα, αλλά δεν λειτουργούν...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...