Jump to content
Shipfriends

Super Jet 2 (IMO 9185085)


Recommended Posts

Ο ρουφιάνος κατά τις 22:30 (άρα κατά τις 21:00 πραγματική ώρα) το έδειχνε ανοιχτά του Σουνίου προφανώς κατευθυνόμενο προς Ραφήνα. Άρα πολύ πιθανό να ξεκινήσει αύριο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

συμφωνα με την πρωην πλοιοκτητρια και το ΧΑΑ την παρασκευη ολοκληρωθηκε η μεταβιβαση του στη νεα εταιρεια.

Η Blue Star Ναυτιλιακή ΑΕ ανακοινώνει ότι την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2006 ολοκληρώθηκε η πώληση του επιβατηγού Catamaran SEAJET 2 στην εταιρία SEA JET II Ν.Ε.

Για περισσότερες πληροφορίες:

Διονύσης Θεοδωράτος

Blue Star Ναυτιλιακή Α. Ε. Τηλ : (210) 8919820

Fax : (210) 8919829

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Μέχρι τελευταία στιγμή πράκτορες (τουλάχιστον στη Μύκονο) δεν ήξεραν αν το πλοίο θα συνεχίσει. Οι πληρότητές του τα ΠΣΚ ήταν απίστευτες όπως λένε. Και αυτό μπορώ να το επιβεβαιώσω από συγγενείς που ταξίδευαν χθες από Μύκονο για Ραφήνα. Άσχετο αν έφτασε στα φανάρια του Γαυρίου για να κόψει τον καιρό. Γι'αυτό και η εταιρία σκεφτόταν να το κρατήσει στα δρομολόγια. Όμως από ότι είδα εδώ, ήρθε το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σήμερα το πρωί ήταν ένα ρυμουλκό δίπλα από τα δυο πλοία του Ηλιόπουλου, προφανώς για να πάει κάποιο για δεξαμενισμό. Δε ξέρω εάν ήταν για το Superjet ή για το Sea Jet 2. Η λογική λέει για το Sea Jet 2, που ξεκινάει πρώτο τα δρομολόγια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το Seajet2 συνεχίζει συνεπέστατα τα δρομολόγια του, όπου έχει προσθεθεί και απογευματινή προσέγγιση, ορισμένες μέρες της εβδομάδας, στην Πάρο:D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Το Σάββατο 19/4 ξεκινάει και το Seajet2 στην γνώριμη του γραμμή. Σαν πολύ δεν άργησε φέτος?? Συνήθως πρώτο ξεκινούσε και τελευταίο σταματούσε...αλλά μάλλον αυτά ίσχυαν επί BS.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Σε πρόσφατο ταξίδι μου διαπίστωσα πως το ξενοδοχειακό του πλοίου είναι σε γενικές γραμμές καλοσυντηρημένο και η ταχύτητα ικανοποιητικότατη. Το μόνο που μου έκανε κακή εντύπωση ήταν πως υπήρχαν μέλη του πληρώματος χωρίς στολή. Νομίζω πως η παρουσία ένστολων μελών του πληρώματος βελτιώνει την εικόνα του πλοίου και ενισχύει το αίσθημα της εμπιστοσύνης και "πειθαρχίας" των επιβατών.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Βλέπω στο πρόγραμμα των δεξαμενών του ΟΛΠ, ότι το Sea Jet 2 λέει ότι δεξαμενίστηκε σήμερα. Αλλά το πλοίο είναι στη δεξαμενή από χθες, βέβαια χωρίς να έχει αδειάσει η δεξαμενή από τα νερά.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εάν θα γίνει καμία ανακαίνιση στο ξενοδοχειακό του πλοίο (δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με αυτό για να έχω προσωπική άποψη) αλλά ένας shipfriend που ταξιδέψε, νομίζω ότι μάλλον σχημάτισε καλή γνώμη για το εσωτερικό του.;)

Σε πρόσφατο ταξίδι μου διαπίστωσα πως το ξενοδοχειακό του πλοίου είναι σε γενικές γραμμές καλοσυντηρημένο και η ταχύτητα ικανοποιητικότατη.

Πλέον βάφτηκε άσπρη και η πρύμη πάνω από την ίσαλο γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει ανακαίνιση στο πλοίο. Το 2006 τα καθίσματα ήταν πράσινα και κόκκινα με ύφασμα που σκιζότανε ενώ τώρα είναι δέρμα δερματίνη μπλε στις πάντες και κίτρινα στη μέση ενώ το δάπεδο κάτω από σκουρόχρωμη μοκέτα έγινε αυτή η απομίμηση παρκέ :D που πέρα από την πλάκα δένει πολύ πιο ωραία με το σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...