Jump to content
Shipfriends

Παναγία Αγιάσου (ΙΜΟ 7351848)


Recommended Posts

  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ειπαμε και στο τοπικ του μακεδονια. στα 2/3 των περιπτωσεων ο πραγματικος προορισμος συνηθως εμφανιζεται λιγο πριν την αφιξη ;) . δεν υπαρχει κανενας λογος να πανε αλεξανδρουπολη.

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε. αν δεν εσκαγε το σκανδαλο με τον παυλιδη, θα ειχαν βγει και αυτα.

 

α, εμφανιστικε το πελαγος στο σουνιο, με destination piraeus :blink: και πορεια ΒΑ

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Α ρε Παυλίδη, τι μας στέρησες τόσα χρόνια.

 

Ενα πλοιο εφαμιλο του ΜΥΤΙΛΗΝΗ :P

Περα απο την πλακα οσο καλα δουλεψε το ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΡΗΜΙΩΤΙΣΣΑ,τοσο δεν δουλεψε το ΑΓΙΑΣΟΥ.Τον περισσοτερο καιρο ηταν προεκταση της προβλητας.

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

Mόλις εμφανίστηκε το ένα έξω από το λιμάνι της Μυτιλήνης και είχαμε τη ''χαρά'' :P  να δούμε επιτέλους το MAKEDONIA και μεις οι απλοί λα'ι'κοι-νησιώτες :D !!!Το ένα το ρυμουλκό(AEGEON PELAGOS) πρέπει να έχει ψιλοζόρια όμως γιατί το βλέπω με 1,5 ταχύτητα :eek:  και η θάλασσα λάδι B)

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

καβο ντ'ορο με ταχυτητες ρυμουλκησεως και πορεια ΝΔ.

η μονη μου απορια ειναι αν εχουν ακομη τα πλοια μαζι

 

το αγιασου σιγουρα επιστρεφει. το ειδαν αυτοπτες.

Link to comment
Share on other sites

Ότι να' ναι με τα καράβια. Πως ακριβώς πήγε να το παίξει έξυπνος και γιατί την πάτησε Petros P ?Μην μιλάς με γρίφους γέροντα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ε για να εφτασαν στην πηγη ...αλλα νερο να μην ηπιαν... ;-) εμενα απο την αρχη μου ειχε κανει εντυπωση οτι εφυγαν ανημερα αργιας...

Link to comment
Share on other sites

γιατι υπαρχει κανας κανονισμος πουθενα που ν απαγορευει τον πλου τις αργιες?ο κυρ Φωτης στο LIBERTY B τριγυρνουσε σημερα οποτε να η ευκαιρια να λυσεις τις αποριες σου απο κοντα.....

Link to comment
Share on other sites

Nils μου,δεν χρειαζεται...εχω πληροφορηση απο Αλιαγα τι εχει γινει πανω κατω...απλα δεν μπορω να τα γραψω και δημοσιως... το οτι εφυγαν αργια..δεν εννοω πως απαγορευεται...αλλα πως κανεις δε θα τα περνε πρεφα... μη βλεπεις εμας (ενω οσα παιδια ασχολουμαστε με το shipspotting) που πολλες φορες λιωνουμε (με την καλη εννοια παντα) στα λιμανια και στο marinetraffic.

Link to comment
Share on other sites

οι γιαπωνεζοι βαπορες κοβουν βολτες δυτικα της σαλαμινας. ειμαι περιεργος αν θα πανε στη ντανα ή αν θα ξαναφυγουν σε λιγες μερες αφου παρουν χαρτια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...