Jump to content
Shipfriends

Brand Loyalty Cards


Recommended Posts

  • Πολλές φορές στο alacarte εστιατόριο μου περνάνε την έκπτωση αλλά όχι τους πόντους. Με ένα email εντός 2 μηνών την απόδειξη και το εισιτήριο ευτυχώς τους περνάνε μετά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/14/2022 at 6:48 PM, MILTIADIS said:

Δεν ισχυει κατι τετοιο.Αυτη τη βδομαδα ταξιδεψα 4 φορες και την καρτα μου την περναγανε κανονικα σε ολα τα ταμεια.

Το αν ισχύει το ξέρω εγώ που ήμουν ο παθών και που το μέλος του πληρώματος και τις 2 φορές που πήγα στο εστιατόριο σε 2 ταξίδια εντός ενός μήνα, δεν δέχθηκε καν να την περάσει ενώ του την έδινα με την φράση οτι "δεν περνάει εδώ η κάρτα".

On 3/14/2022 at 5:08 PM, proud_ionian said:

Απο τα τελη του 2021, οι Μινωικες δεν εκδιδουν πλαστικες καρτες για τα μελη του Minoan Bonus Club. 

H καρτα εμφανιζεται εικονικα, μαζι με τον κωδικο QR, στο λογαριασμο του καθε μελους.

Ακομη βεβαια αυτο δεν υποστηριζεται on board:blink:. Προσπαθουν να ειναι ετοιμοι το καλοκαιρι. Μεχρι τοτε, οι τυχεροι στελνουν με mail τις αποδειξεις στο bonus club, για να περαστουν οι ποντοι.

Η εταιρεία με καμπάνια και στο facebook διαφημίζει τον νέο τρόπο απόκτησης της κάρτας. Έχει εφαρμοστεί άραγες και oboard;

minoancard.thumb.jpg.f7089047690b68faf0ccb1f3ee1f00df.jpg

Και επιτέλους εμφανίστηκε η διαφορά των προνομίων μεταξύ απλών και χρυσών, αφήνοντας παράλληλα την φράση: "Ειδικές προσφορές για όλα τα μέλη και επιπλέον εκπτώσεις αποκλειστικά για τα χρυσά (*)  (*για κρατήσεις με χρυσή κάρτα επικοινωνήστε με το τηλεφωνικό κέντρο κρατήσεων)"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Mιας και έχει επισημοποιηθεί η εξαγορά της ΑΝΕΚ, το πρόγραμμα επιβράβευσης ANEK Smart θα συνεχίσει να υπάρχει ή θα χρησιμοποιείται το SeaSmiles, όπως με τις υπόλοιπες (εν Ελλάδι) εταιρίες της Attica?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι μέχρι στιγμής, αν και λογικά όπως είχε γίνει και με την Hellenic seaways κάποια στιγμή θα ενοποιηθούν οι κάρτες όχι όμως με όφελος στους κατόχους της ΑΝΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα πιστότητας seasmiles όντως ανανεώθηκε και με μια πρώτη όψη φαίνεται να είναι προς το καλύτερο.

-Δώρο 1000 μίλια για όλα τα μέλη.

-Structure ανάλογο με των αεροπορικών με πόντους συλλογής και βαθμίδας.

-Κατάργηση του 1 ευρώ=1 πόντος για την έκδοση εισιτηρίων, για τις αγορές στο πλοίο συνεχίζει να ισχύει. Έχει γίνει μετατροπή των ήδη συλλεγμένων πόντων.

-Καλύτερο γιατί, ένα ταξίδι Πειραιά-Σύρο σε οικονομική θέση κοστίζει 45,5 και με το νέο σύστημα συλλέγεις 80 πόντους ενώ για εξαργύρωση στο ίδιο ταξίδι χρειάζεσαι 800 πόντους (δηλαδή στα 10 ταξίδια παίρνεις 1 δώρο). Στον παρελθόν με το εισιτήριο έπαιρνες 46 πόντους αλλά η εξαργύρωση έκανε 570 πόντους εάν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...