Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Ειδα κι εγω τον Ικαρο σημερα με κατακοκκινο φουγαρο και με τον πριγκηπα να εχει παει να μαζεψει χορτα και οντως φαινεται πολυ ξενερωτο αυτο το πορτοκαλο-κεραμιδο-πορτοκαλο-κοκκινο(που λεει και η Μοιραρακη:P). Για να δουμε τι θα δουμε στη συνεχεια αλλα με ολες τις αλλαξο-μετοχες που γινονται και την αδυναμια φαινομενικα της εταιριας να αποκρουσει τις οποιες ανηθικες προτασεις, μπορει αυτο που βλεπουμε σημερα στον Ικαρο, στο μελλον να φανταζει deja-vu(ντεζαβου, που λενε και οι μορφωμενοι).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 535
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

μηπως κανενας φιλος shipfriend μπορει να βγαλει μια φωτογραφια τα νεα σινιαλα των μινωϊκων αλλα και της ΑΝΕΚ γιατι εχω καιρο να κατεβω Πειραια (και δεν προβλεπεται αμεσα) και ειμαι πολυ περιεργος να τα δω μετα απο τις περιγραφες που γινονται παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ταλαιπωρία για τα νέα logo...Ας κρεμούσαν δυο κορδέλλες μπλέ και κίτρινο από το κολωνάκι της πλώρης και θα ανέμιζαν με την ταχύτητα του πλοίου στον ίδιο ρυθμό...επιστήμη κατάντησε!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα νέα σινιάλα της ΑΝΕΚ μου αρέσουν αρκετά.

Άντε τώρα με κάθετες γραμμές παραμένει μόνο ο καπτά-Μάκης ή μου φαίνεται? (από τους μεγάλους παίκτες εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ χθες από μακριά!! Όπως είδα σήμερα στο Κνωσός Παλλάς, ο άσπρος κύκλος στο φόντο έχει βαφτεί κόκκινος και φαίνεται μόνο ο πρίγκιπας!!

Τι τους έφταιξαν οι τσιμινιέρες και είναι σ' αυτήν την κατάσταση αδυνατώ να καταλάβω. (Και οι δύο φωτογραφίες από το δημοκρατικό Ηράκλειο).

Κνωσσός

Ίκαρος

post-186-12832696077_thumb.jpg

post-186-128326960772_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι κυριως οι τσιμινιερες καθε χρονο γινονται και χειροτερες.Εγω θα προτιμουσα να βγει και αυτη η χοντροκομμενη κοκκινη ρηγα και να τα ξαναεβαφαν οπως παλια τις εποχες του βαποραρου Ν. Καζαντζακης.Αλλα ετσι οπως παμε προβλεπω τα καραβια και των δυο κρητικων εταιρειων να συμμετασχουν στις καρναβαλικες εκδηλωσεις τις Πατρας...:D

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πάντως θα βαφτεί το σήμα που εμφανιζόταν στις μπροσουρες της εταιρίας, που είναι το σήμα που η εταιρία εδώ και πάρα πολλά χρόνια χρησιμοποιεί με εξαίρεση τις τσιμινιέρες των πλοίων της...Δηλαδη τον πρίγκιπα πάνω από κάτι σαν κύματα κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Τα κυματα κατω απο το πριγκιπα ειναι ασπρα,η γκρι οπως φαινονται στη φωτο?Παντως τα αποτελιωσαν τα σινιαλα τους ασε που δεν παραπεμπουν ποια και τοσο στο μινωικο ιδεωδες οσο το κοκκινο-πρασινο

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειχε πει απο τον περασμενο Φλεβαρη πως θα ειναι ο πριγκηπας στο μελλον αλλα καποιοι πεσανε να τον φανε λεγοντας του οτι παραπληροφορει εδω μεσα. Αφιερωμενος σ αυτους λοιπον τους παντογνωστες ο νεος ξηπολυτος πριγκηψ :(
Link to comment
Share on other sites

Χθες που ειδα τη τσιμινιερα του Κνωσσος η του φαιστος δεν προσεξα πιο ηταν πανω στο ζωγραφισμενο ασημι πριγκιπα ειχε κατι κοκκινες προεξοχες σα να πανε να στηριξουν αναγλυφο οπως στηριζονται τα σινιαλα της ΑΝΕΚ οποτε πιθανον θα υπαρξει και συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Εάν ήσουν χθες στο Πειραιά, ήταν το Φαιστός Παλλάς, στη δεξιά πλευρά έχει το παλαιό πρίγκιπα ενώ στην αριστερή είναι κατακόκκινο το φουγάρο χωρίς το νέο πρίγκιπα:D . Τουλάχιστον μέχρι τις 17:30 που πέρασα εγώ από το λιμάνι. Όποτε εσύ που είδες το νέο ασημί πρίγκιπα:D:confused: ??

Εκτός εάν ήσουν στο Ηράκλειo και είδες το Κνωσός Παλλάς, τότε πάω πάσο.;)

Link to comment
Share on other sites

Στο Πειραια ημουν και ειδα τη τσιμινιερα απο τη δεξια πλευρα αλλα νομιζω οτι ειδα τα νεα σινιαλα,τωρα να ηταν τα παλια και να μην ειδα καλα ισως γιατι ηταν και νυχτα,παντως για τα στηριγματα ειμαι σιγουρος

Αν ο πριγκηπας που μπηκε στο κνωσσος δεν ειναι ζωγραφισμενος τοτε μαλλον για αυτο υπαρχουν οι προεξοχες

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...