Jump to content
Shipfriends

Power Jet (ΙΜΟ 9127576)


Mixalis Theodorou

Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Έχω όμως και δεύτερο υποψήφιο, αυτός όμως παίρνει και αυτοκίνητα. Και κάτι μου λέει πως αυτήν τη φορά το πέτυχα.

 

Almottahedah 1 με λένε, κι όλα τα παιδάκια κλαίνε. Από το 2005 στο Μισίρι και στην Αραβία με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Λέτε? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 18/1/2017 at 4:44 PM, Nick the Greek said:

Έχω όμως και δεύτερο υποψήφιο, αυτός όμως παίρνει και αυτοκίνητα. Και κάτι μου λέει πως αυτήν τη φορά το πέτυχα.

Almottahedah 1 με λένε, κι όλα τα παιδάκια κλαίνε. Από το 2005 στο Μισίρι και στην Αραβία με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Λέτε? 

Εάν κρίνω αυτά που έμαθα χθες μάλλον για αυτό πρόκειται!! Γιατί λένε πλοίο της Austal που έχει και γκαράζ που είναι στην Αίγυπτο. Και με αυτό ταιριάζουν απόλυτα!! Ακούγεται ότι έχει κλείσει η συμφωνία για την αγορά του πλοίου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το Almottahedah 1 (ΙΜΟ Νο: 9127576) είναι κατασκευασμένο το 1996 στο ναυπηγείο της Austal με το όνομα Delphin για λογαριασμό της TT-Line όπου έμεινε μέχρι το 2005 που πουλήθηκε στην United Company for Marine Lines στην Αίγυπτο και πήρε το όνομα Almottahedah 1.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Blue Power το ονομα του πλοίου και σημαία κύπρου, και στις βάσεις δεδομένων πλέον απο το AIS ,με το πλοίο να ανήκει στην Κυπριακή ως λογικόν BLUESEAPOWER LTD

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γιατί να το πάρει για ανταλλακτικά; :wacko:

Είναι το 2ο Austal για την εταιρεία, μετά το Sinfos Jet, αλλά πιθανότατα το πρώτο που θα δούμε με σινιάλα Seajets. Ενδιαφέρον έχει σουλούπι Highspeed με σινιάλα Seajets στο ίδιο πέλαγος. Κάνει εργασίες συντήρησης καιρό, αυτοδύναμο έρχεται. Για να δούμε πως θα ονομαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...