Jump to content
Shipfriends

Σποράδες Σταρ (IMO 7207451)


Recommended Posts

  • Replies 832
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Αν και θα ήταν ιδανικό για Κύθηρα  , άλλη γραμμή  που μου έρχεται και θα κόλλαγε  είναι αυτή των δυτικών Κυκλάδων.

Edited by svo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΑΠΕΤΑΝ ΚΑΝΑΡΗΣ said:

 το βγαλουν και Μηλος Εξπρες εχει σιγουρη επιτυχια εκει.

Εβλεπα σημερα φωτο του και μου το θυμιζε παρα πολυ εκτος του φουγαρου. Και καθομουν και υπολογιζα ποση λαμαρινοδουλεια θελει να χτισεις την πρυμη. Ακομα καλυτερα θα ειναι να δανειστουμε και το brand name της Lindos Lines, εκει να δεις πως θα ξανανιωσουν ορισμενοι :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο Moby Love έχουν ξεκινήσει εντατικά τις εργασίες συντήρησης των μηχανικών τμημάτων και με ξηλώματα στο accommodation. Μάλλον θα δούμε να σκεπάζεται το ρεμετζο στη πρύμη του πλοίου με την επέκταση του καταστρώματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
3 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Ακόμα είναι νωρίς για να βγουν στο σανίδι:P!! Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα προσπαθήσουν να πάρουν τις γραμμές στις Αζόρες εάν δεν κάτσει τότε θα ξεκινήσουμε σενάρια για άλλου!! Το Anemos δεν έχει σηκώσει Ελληνική σημαία ακόμα μιας και παραμένει η Ιταλική στη πρύμη του.

 

On 2/10/2017 at 12:32 AM, Panagia Ekatontapiliani said:

Το Moby Love όταν θα φτάσει στο Πειραιά θα ξεκινήσουν άμεσα οι εργασίες για να είναι το συντομότερο δυνατό έτοιμο.

 

On 9/10/2017 at 6:06 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Εγώ πιστεύω ότι η πρώτη του δουλειά θα είναι στην άγονη του Β. Α Αιγαίου αντικαθιστωντας το Εξπρές Πήγασος! :ph34r:

πειραζει που εχω μπερδευτει;B)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις μπερδευτεί Proud Ionian?? Το Moby Love θέλουν να ετοιμαστεί το συντομότερο δυνατό και η πρόθεση αυτή για εμένα πηγαίνει ότι ίσως το ήθελαν για να αντικαταστήσει το Εξπρές Πήγασος στην άγονη γραμμή του Λαυρίου στις αρχές του νέου έτος!! Τώρα με τις αλλαγές στο μετοχικό κεφάλαιο της HSW εάν βρουν άλλη λύση με τα πλοία του ομίλου ΑΤΤΙΚΑ, κάνεις δεν το γνωρίζει!! Σίγουρα στο μυαλό των υπευθύνων της Portucalnce θα είναι οι άγονες γραμμές στις Αζόρες που είχαν και παλιότερα με το Εξπρές Σαντορίνη και ένα ταχύπλοο (Paraguana I) και νομίζω ότι τρέχει νέος διαγωνισμός φέτος μετά το περσινό που τελικά κατέληξε στη Seajets μετά την αδυναμία της Portucalence.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ακομα και ο καπτα Μακης αγοραζε νεωτερα βαπορια για την ακτοπλοια..

Ισως "συναγωνιζονται"τον Μανουση με τη Σουμελα, το Σαμοθρακη και τις αλλες Παναγιες σε παλαιοτητα..

Link to comment
Share on other sites

Από τη δεξιά πλευρά στο γκαράζ του πλοίου γίνονται λαμαριδουλειές, έτσι ώστε να τοποθετηθεί κυλιόμενη σκάλα. Ενώ στην αριστερή πλευρά θα πρέπει να αναμένουμε να υπάρχει σταθερή σκάλα επιβίβασης.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ιταλία η γραμμή του ήταν γραμμή μιας ώρας την οποία έβγαζε άνετα με 16-17 μίλια. Αυτά τα έχει στάνταρ. Καλοδιατηρημένο θεωρώ πως είναι, πιθανόν να έχει και κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Στις βαρδιόλες του Moby Love τοποθετούνται λαμαρίνες οπότε μάλλον θα γίνουν κλειστές. Ενώ όλο το ξενοδοχειακό του πλοίου έχει ξηλωθεί, όποτε θα το δούμε πλήρως ανακαινισμένο με το πέρας των εργασιών.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επίθεση του Θεόφιλου, η αριστερή βαρδιόλα του Moby Love έχει σχεδόν καταστραφεί ολοκληρωτικά!! Πέρα από τις λαμαρίνες πρέπει να έχουν φύγει από τη θέση τους και τα χειριστήρια στη συγκεκριμένη βαρδιόλα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...