Jump to content
Shipfriends

Nossa Senhora da Graca (IMO 7825980)


Recommended Posts

Νομίζω σε παλιότερο μήνυμα ο Απόστολος είχε γράψει οτι καπετάνιος θά είναι ο Γιώργος Λυμπέρης.

ΥΓ (ολίγον εκτός τόπικ) το ΠΟΡΟΣ ΕΞΠΡΕΣ ποιό ήταν;Μήπως ένα ταχύπλοο που έδρασε καί ώς ΔΕΛΦΙΝΙ ΕΞΠΡΕΣ;

Link to comment
Share on other sites

Σωστα. Δε θα χρειαζοταν ομως να ρωτησεις καν, αν ειχες μπει στον κοπο να διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες του τοπικ "Αθηνα" αλλα και το τοπικ "Φοιβος & Αθηνα" οπου εχουμε λιωσει ολοι μας τα δαχτυλα μας στην πληκτρολογηση, συζητωντας το θεμα και αναφεροντας ολες τις εξελιξεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σύμφωνα με τα πηγαδάκια του λιμανιού στη προβλήτα του Αργοσαρωνικου, λένε ότι το Αθηνά θα βγει το άλλο Σάββατο Κυριάκο!! Αυτό το βλέπω λίγο χλωμό!! Παρότι έχω μέρες να περάσω από τη Δραπετσώνα για να δω τη πρόοδο έχουν κάνει!! Αλλά δε ξέρουμε πόσο καιρό θα πάρει για να περάσει τη ΚΕΕΠ!!

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ειναι πολλα χρονια πισω που εμοιαζε κυριαρχος στο Αιγαιο

Και τωρα κλαιγεται οπου βρεθει και οπου σταθει...

Οταν εσκαβε και κεινος λακους επρεπε να σκεφτει οτι θα ερθει και εκεινου η ωρα

ΑΚΤΟΠΛΟΙΑ = Ο θανατος σου η ζωη μου

Link to comment
Share on other sites

Νίκ μέσα είσαι ο καπτά Νίκος ο Σάρδης ανέλαβε.Το είχε προβλέψει άλλωστε κι ο ΠΑΝΑΓΙΑ100 και είχα συμφωνήσει μαζί του φαινόταν η πιο λογική εξέλιξη.

Σύμφωνα με πληροφορίες που είχα το ΑΘΗΝΑ είναι εξίσου πολυτελέσατο με τον ΦΟΙΒΟ.

Το ίδιο μπάτζετ έπεσε μπορεί και λίγο παρεαπάνω οπότε αναμένουμε να το επιθεωρήσουμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εφυγε το Αθηνα απο το dock 3

Παει μαλλον για δοκιμαστικο αλλα το αγρυπνο ματι και η ακουραστη κεραια του AIS μου το παρακολουθει οπου παει και αναμενω εξελιξεις για να ρουφιανεψω ταχυτητα..:D

Και ais λοιπον η Αθηνουλα... Περα απ ολα τ αλλα και πληρως εξοπλισμενο.

Μπραβο ο Αγαπητουλης.. Πολυ σπαταλος

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς γνωρίζει τις τών παροικούντων τον ΝΜΔ πότε θά εξέλθη εις δρομολόγια η Αθηνούλα;

Τα εγκαίνια τού Φοίβου γάρ τά έχασα,τουλάχιστον νά μήν χάσω και αυτά ;)

Link to comment
Share on other sites

Χθες στα δοκιμαστικα του οσο το εβλεπα πηγε μεχρι 15,1 και μετα ξαναεκοψε.

Λογικο να μη θελουν να το ζορισουν απο το πρωτο δοκιμαστικο αλλα μαλλον ακομα δεν ειναι και ετοιμο

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το ΑΘΗΝΑ ή πήρε ή θα πάρει πιστοποιητικό για πλόες Β οπότε θα μπορεί να κάνει ακτοπλοία για αρκετά μίλια το πόσα ακριβώς δεν θυμάμαι.

Από την άλλη όλοι στο λιμάνι το περιμένουν στον Σαρωνικό χωρίς να υπάρχει η παραμικρή υποψία για αλλού.

Εκτός κι αν πήρε τίποτα άγονες που πρέπει να βγήκαν την περασμένη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΧΕΙ ΤΟΥΜΠΑΝΟ Κ ΕΜΕΙΣ... ΣΑΦΩΣ Κ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΑΓΟΝΕΣ, ΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ 5ΕΤΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ, ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΕΝΑ ΠΣΚ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΤΑΣΚΕΥΗ? ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΗΓΟΥΡΑ ΛΕΥΤΑ ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ...... ΑΝΤΕ Κ ΚΑΛΕΣ ΣΠΟΡΑΔΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι περιμένουν ακόμα να μπει στο Σαρωνικό!!!! Να σημειώσω κάτι ακόμα!! Ότι το Αθηνά από ότι ξέρω θα έχει και καμπινές για επιβάτες!!! Σε αντίθεση με το Φοίβο!! Άρα οι άγονες είναι κοντά ή οι Σποράδες!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λέγανε και τίς άλλες φορές :)

Πάντως άν είναι να ξεκινήση αυτή τη βδομάδα,προτείνω η Σαββατιάτικη συνάντησή μας να γίνη υπό την μορφή εξόρμησης στην Αίγινα με το εν λόγω πλοίον...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...