Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Προβλήματα με το ΝΑΤ??? Πώς βγήκε τώρα αυτό?? Η ALPHA FERRIES δεν είχε ποτέ παρόμοια προβλήματα... Έχει γούστο να μείνουμε πράγματι χωρίς απογευματινό καράβι... Αυτό έχουμε να το ζήσουμε από προ-ΘΕΟΛΟΓΟΣ εποχές. :-(

Και ομως οπως δειχνουν τα δεδομενα μεχρι τωρα θα γυρισει η γραμμη ακομα πιο πισω σε εποχες προ HELLAS FERRIES

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 943
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ναι αλλα ετσι ξαφνικα? Τι εγινε κονομησε καμια αγονη κι αυτο :confused::confused::confused:

Εντάξει... δεν λέω... Στην Ελλάδα ζούμε. Αλλά δεν πρέπει να γίνει κάποιος διαγωνισμός, κάποια αίτηση, κάποια ανάθεση τέλος πάντων ???

Link to comment
Share on other sites

Η περίπτωση πώ΄λησης αποκλείεται.

Φίλε ΣΕΙΡΙΟΣ , συμφωνώ απολύτως με αυτά που λες αλλά

ποιό από όλα τα υπουργεία θα κάνει τον διαγωνισμό?:D

και ποιο από όλα θα μας το ανακοινώσει?:D

Για την ιστορία διαγωνισμός μπορεί να έγινε αλλά έτσι όπως λειτουργούν κι έτσι όπως ενημερώνουν επίσημα μπορεί να το ανακοινώσουν την επόμενη τετραετία:P

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... δεν λέω... Στην Ελλάδα ζούμε. Αλλά δεν πρέπει να γίνει κάποιος διαγωνισμός, κάποια αίτηση, κάποια ανάθεση τέλος πάντων ???

Με απευθεις αναθεση ισως????????????????.Το εχουμε δει και αυτο σε καποιες γραμμες

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτασαν στα αυτιά μου κι εμένα ότι τσίμπησε άγονη. Αν τα βάλουμε κάτω η πρόθεση της εταιρείας όταν κατασκεύασε το πλοίο ήταν να το βάλει σε ενδοκυκλαδική.Άλλη άγονη δεν βλέπω στο προσκήνιο που να έχει ανάγκη άμεσης κάλυψης και να είναι κατάλληλο το πλοίο οπότε και με δεδομένο ότι η τρίτη ενδοκυκλαδική που είχε πάρει το highspeed 1 έχει σταματήσει να την εκτελεί ίσως τσίμπησε αυτήν.B)

Link to comment
Share on other sites

Καλά και είναι σοβαρός λόγος αυτός να μείνει η γραμμή με 1 πλοίο πάνω στις γιορτές?

Δεν θα μπορούσε το υπουργείο (δεν ξέρω ποιο είναι αρμόδιο) να το υποχρεώσει να κάνει δρομολόγια μέχρι να επιστρέψει ο Θεολόγος?

Link to comment
Share on other sites

Κατι πηρε ο μεγαλος μου αυτις οτι ειχε προβληματακια με το ΝΑΤ και δε μπορει να παρει ελευθεροπλοια. Αλλα δεν ακουγα και καλα γιατι φυσουσε :rolleyes::rolleyes:

Πάντως και γω περί ΝΑΤ άκουσα... Μάλιστα προγραμμάτιζε την προηγούμενη βδομάδα να βγάλει δρομολόγιο 07.00 (πριν το Θεολόγο) από τα νησιά προς Ραφήνα με σημαντικές εκπτώσεις για να τραβήξει κόσμο για τις εορτές των Χριστουγέννων.. Αλλά δεν πήρε ελευθεροπλοΐα..

Πάντως στα νησιά γίνεται χαμός με τα εισιτήρια... Φανταστείτε πως Κυριακή απόγευμα από Τήνο-Μύκονο έχει μόνο ένα πλοίο για Ραφήνα και φυσικά γίνεται ο κακός χαμός!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτασαν στα αυτιά μου κι εμένα ότι τσίμπησε άγονη. Αν τα βάλουμε κάτω η πρόθεση της εταιρείας όταν κατασκεύασε το πλοίο ήταν να το βάλει σε ενδοκυκλαδική.Άλλη άγονη δεν βλέπω στο προσκήνιο που να έχει ανάγκη άμεσης κάλυψης και να είναι κατάλληλο το πλοίο οπότε και με δεδομένο ότι η τρίτη ενδοκυκλαδική που είχε πάρει το highspeed 1 έχει σταματήσει να την εκτελεί ίσως τσίμπησε αυτήν.B)

Σωστο οτι το πλοιο ειχε κατασκευαστει για ενδοκυκλαδικα δρομολογια με βαση τη συρο κατι που κανει τωρα η ΝΕΛ με τους αιολους πλην ομως οτι δεν πηρε αδεια σκοπιμοτητας και ηρθε σαν τεταρτο πλοιο στην γραμμη εξου και η επιμυκηνση των 18 μετρων που εκανε(απο 90 μηκος σε 108) γιατι επεσε μικρο

αλλα το αρτεμις που αποδρομολογηθηκε απο τον σαρωνικο γι αυτη τη δουλεια τι εγινε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο Έπαρχος Τήνου ... που αναφέρει για ακινησία του AQUA μέχρι 20 Ιανουαρίου .

Ο επαρχος στην επιστολη αναφερει οτι η ετησια του AQUA ειναι μεχρι τις 20/1 ξερουμε κατι για αυτο εχουμε καμμια πληρεστερη ενημερωση?

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΜΙΑ ΦΗΜΗ ΣΤΗΝ ΡΑΦΗΝΑ, ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ....ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΩΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα με τα απο πληροφοριες της ιδιας της εταιριας το AQUA θα γυρησει απο την ετησια συντηρηση στις 20/1.Παρολα ταυτα η εταιρια κραταει κλειστα τα χαρτια της για το ποια θα ειναι η δρομολογιση του.Πιθανα σεναρια Λιμανι ραφηνας η Λιμανι λαυριου ιδου το ερωτημα.
Προφανως η εταιρεια εξεταζει το ενδεχομενο να αλλαξει λιμανι αναχωρησης και μαλλον και προορισμους...

Συγγνώμη παιδιά, αλλά έτσι από μόνη της, αυθαίρετα, θα αποφασίσει η εταιρία που την συμφέρει να βάλει το πλοίο και θα το ...βάλει ??? Γιατί κάτι τέτοιο καταλαβαίνω από τα γραφόμενα σας.

Δεν χρειάζεται κάποια αίτηση δρομολόγησης του πλοίου στην περίπτωση που θα αλλάξει γραμμή, κάποια έγκριση, κάποιο συμβούλιο, κάτι τέλος πάντων ??? Έτσι απλά θα πάρει το καράβι και θα το πάει όπου θέλει ???

Link to comment
Share on other sites

Σειριε και εγω μαζι σου αλλα οταν η ιδια η εταιρεια λεει κατι τετοιο προφανως και καλοπροαιρετα θα εχει κανει τις οποιες κινησεις πρεπει μιας και απο τα λεγομενα τους το πλοιο δεν εβγαινε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν όντως έχουν σκοπό να το ξεκινήσουν 20 του μηνός το καραβάκι, πάντως σήμερα στο Νέο μόλο το μόνο που κινούταν πάνω του ήταν ο βατσιμάνης του. Κατά τα άλλα νεκρική σιγή...

Link to comment
Share on other sites

Για να το δουμε και στο Νεο μολο σε χτεσινη φωτο

Αυτο που εχω να παρατηρησω απο καραβολατρικης αποψης ειναι οτι οι ανεμοθωρακες πισω εχουν χαλαει λιγο την ομορφια που ειχε το βαπορι.

Ειναι παντως η πρωτη χρονια που δεν εχει γινει καμια βελτιωση στο πλοιο.

Αντε να δουμε που θα ταξιδεψει και ποτε

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα παντα με την εταιρεια το βαπορι θα επιστρεψει αρχες Φλεβαρη χωρις βεβαια να ξερει ακριβης ημερομηνια και λιμανι που θα παει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...