Jump to content
Shipfriends

Europalink (IMO 9319454)


Recommended Posts

Καλα δεν παει και για σκραπ..Εγω πιστευω οτι θα βγει γιατι εδω και μηνες εχουν μπει μεσα συνεργεια.Τωρα που θα παει κι απο ποιον θα το δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, αν ήταν να μην επισκευαστεί, θα το είχανε αποφασίσει εξαρχής οι εμπειρογνώμονες, δεν θα το έβλεπαν στην πορεία. Μένει να δούμε αν θα το "σπρώξει" ο Μανώλης, όπως ακουγόταν.

Edited by .voyager
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πλοιο κατεβηκε απο τη δεξαμενη και η αποκατασταση των ρηγματων ολοκληρωθηκε σημερα επιτυχως.Περιμενουμε να δουμε τι μελλει γενεσθαι και με τη δρομολογηση του.

Link to comment
Share on other sites


Το Catania για τους μηνες Ιουλιο και Αυγουστο θα κατεβει στο Μπριντιζι-Κερκυρα-Ιτσα και την ιδια περιοδο τα Cruise θα πιανουν μονο Αγκωνα,οποτε για Τεργεστη θα χρειαστει τοτε ενας αντικαταστατης.
Και για εκεινο ακριβως το διαστημα τα νεα δρομολογια που ανεβασαν οι Μινωικες δειχνουν το Europalink Πατρα-Ηγουμενιτσα-Τεργεστη.
 
Μεχρι τοτε φανταζομαι πως θα ταξιδευει σε καμια γραμμη στα ξενα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Το Europalink θα επανελθει στην ενεργο δραση στα μεσα Σεπτεμβριου οποτε και θα δρομολογηθει στη νεα γραμμη της εταιρειας του που θα συνδεει το Λιβορνο με το Παλερμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Το Europalink θα επανελθει στην ενεργο δραση στα μεσα Σεπτεμβριου οποτε και θα δρομολογηθει στη νεα γραμμη της εταιρειας του που θα συνδεει το Λιβορνο με το Παλερμο.

Μικτο πληρωμα(Ιταλοι και Ελληνες)εχουν μπει και παλι στο πλοιο το οποιο θα αναχωρησει τις επομενες μερες.Απο τις μπαντες εχει σβηστει το προθεμα της minoan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 11 months later...
On 12/27/2017 at 1:57 PM, Ariadne said:

τα Europalink είναι σαφώς ανώτερα για τον επιβάτη

Εν Χριστώ αδελφέ, μου θύμησες τώρα το Europalink που πέτυχα πέρυσι την άνοιξη. Όπως είπα και στο topic του Euroferry Corfu, δεν έχω μπεί και δεν έχω γνώμη για μέσα. Αλλά δέστε το απέξω ενώ πλέει πρός Livorno. Απαίσια κατάσταση, τρεξίματα, σκουριές, ένα ταλαιπωρημένο βαπόρι εξωτερικά τουλάχιστον. Και φυσικά είναι 5+ χρόνια στην Μεσόγειο και δεν έχουν μπεί ακόμα στον κόπο να του βάψουν μπλέ το εσωτερικό της τσιμινιέρας. Και έκτοτε δε νομίζω πως έχει σταματήσει δρομολόγια το βαπόρι, οπότε φαντάζομαι πως η εξωτερική του κατάσταση μπορεί να είναι ίδια και χειρότερη. 

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τις φωτογραφίες (ευχαριστούμε :)), θλίβομαι με την κατάντια του πλοίου επί Grimaldi ...

Καμία, μα καμία ομοιότητα με το πως ήταν επί Finnlines. Το μαύρο του το χάλι έχει.

Edited by Ariadne
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το αφήνει έτσι  με τις σκουριές για να θυμίζει πειρατικό :P σαν τον flying Dutchman ένα πράγμα ^_^.

Edited by svo
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις αποκαρδιωτικές εικόνες του @Nick the Greek, να το θυμηθούμε σε εμφανώς καλύτερη κατάσταση, "φρέσκο" σε Ιόνιο και Αδριατική. Άφιξη στο παλιό της Πάτρας, δεμένο στο νέο, αναχώρηση από Ηγουμενίτσα, ακόμα μια αναχώρηση από άλλη επίσκεψη στο αγαπημένο μέρος αυτό, πλέοντας στο στενό της Κέρκυρας, δεμένο στην Ανκόνα και μια άφιξη στη Νίτσα επίσης.

v2?user_id=10151545&webp=true&sig=0d37d7  v2?user_id=10151545&webp=true&sig=0a2be3

Edited by .voyager
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...