Jump to content
Shipfriends

Tera Jet (IMO 9179660)


George

Recommended Posts

  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Νομίζω εχει πιάσει και 38 στην Ελλάδα σε δοκιμαστικο ! Αλλα και πάλι ειναι ένα πλοίο που μπορεί να πιάσει αν θέλει πάνω απο 40 εξ’ όσων γνωρίζω! Κρίμα που δεν το έχουμε Πειραιά ! ( αν και ειναι άκρως επιτυχημένο ) ! 

Ελπίζω το villum clausen που νομίζω αν ισχύουν αυτα που ειναι καταγεγραμμένα για την ταχύτητα του , αν το έχουν έτοιμο το επόμενο καλοκαίρι , δεν θα εχει ανταγωνιστή απέναντι του εύκολα 

Edited by proud_ionian
τεχ βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Στα 30 μίλια καίει περίπου 10 t/h MGO, έχω την εντύπωση πως σε αυτή την ταχύτητα δουλεύουν οι 4 MTU και μια εκ των δυο GT.

Υ.Γ. θυμάμαι και ένα νούμερο γύρω στους 17,5 t/h που λογικά είναι κοντά στην υπηρεσιακή των ~40 κόμβων.

Edited by ithermos
Link to comment
Share on other sites

Εχει γίνει τίποτα με το πλοίο στη Μύκονο ? Το βλέπω εδώ και καμιά ώρα απο το παλιό λιμάνι , να έχει αγκυροβολήσει μεταξύ παλιού και νέου.!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 6/29/2018 at 9:09 AM, pie said:

‘Αγριεμένο ´ σήμερα το terajet με 35-36 στο κομμάτι μέχρι Τήνο και προσπαραση στο runner.

 

On 6/29/2018 at 1:37 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Γενικά φέτος δεν πρέπει να έχει μεγάλη ανταπόκριση από το επιβατικό κοινό, μιας και δεν υπάρχουν οι τιμές κάτω του κόστους που υπήρχαν πέρυσι!!

Μπορει να μην εχει φτηνα εισητηρια φετος αλλα εδω κ μια βδομαδα κινειται σε ταχυτητες 34 κομβων στο κομματι ραφηνα τηνο μυκονο κ πισω κ φτανει πριν το runner  το πρωι!!!η δικια του τσεπη ματωνει αλλα δεν βλεπω να το νοιαζει το αφεντικο ενω θα μπορουσε να κανει οικονομια

Link to comment
Share on other sites

34 μίλια πάει στο τμήμα Ραφήνα Τήνο και Τήνο Ραφήνα, στα υπόλοιπα σκέλη του δρομολογίου του ταξιδεύει με 27-28 κόμβους!!! Κάτι ανάλογο συνέβαινε και πέρυσι απλώς ταξίδευε με γύρω στα 30-31 μέχρι τη Τήνο και στην επιστροφή. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Τη Δευτέρα το Tera Jet αναμένεται να πάει για δεξαμενισμό στο Πέραμα

18 minutes ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Το Tera Jet θα ανέβει στη δεξαμενή Πειραιάς Ι από τις 13/07/18 έως 20/07/18.

Δευτέρα ή αύριο τελικά;

 

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία του Tera Jet μπορεί να έκλεισε τη δεξαμενή από σήμερα αλλά εγω ξέρω ότι τη Δευτέρα θα πάει το Tera Jet. Βλέπω στο πρόγραμμα του ΟΛΠ, ότι πήρε τη θέση αλλού πλοίου στη δεξαμενή επειδή ζήτησε τη δεξαμενή από σήμερα, πολύ πιθανόν για να καπαρώσει τη θέση.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ενημερώθηκε, απογευματινές ώρες σήμερα, το Κεντρικό Λιμεναρχείο Ραφήνας, από τον Πλοίαρχο του Ε/Γ-Ο/Γ-Τ/Χ “TERA JET” σημαίας Κύπρου, ότι κατά τη διαδικασία χειρισμών πρυμνοδέτησης του πλοίου στον οικείο λιμένα, διαπιστώθηκαν έντονοι κραδασμοί, προερχόμενοι από το σύστημα υδροπρόωσης της τουρμπίνας, πιθανόν από εισχώρηση αντικειμένου. 

 

Link to comment
Share on other sites

To Tera  Jet  αφου τελειωσε το σημερινο του δρομολογιο ...αναχωρησε σημερα το βραδυ για Πειραια οπου αυριο αναμενεται να ανεβει στην δεξαμενη του Περαματος 

Αυτη την ωρα βρισκεται εξω απο το Λαυριο !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...