Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 687
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Αύγουστος 2015 από Ιθάκη για Πάτρα, λίγο πριν την Οξειά, βγήκα στο μπαλκόνι, και ξανα μπλήκα μέσα λίγο πριν μπεί στο παλιό της Πάτρας

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το μπαλκονάκι έχει και παγκάκια δέν νομίζω να το έχουν κλειστό εκτός απο τις μέρες που ο καιρός χτυπάει στην πλώρη,αυτό κάνανε και στον Κάλβο.

Link to comment
Share on other sites

οταν εχει καιρο και στα βραδυνα ειναι κλειστο

On 25/8/2015 at 2:08 AM, proud_ionian said:

το πλωριο μπαλκονι, στα βραδυνα δρομολογια παραμενει κλειστο για το κοινο.

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι τραγικό, μόνο το αυριανό δρομολόγιο απο Πειραιά είχε σχεδόν 900 άτομα, με τι θα προωθήσουν αυτόν τον κόσμο και φυσικά και τον κόσμο της Κυριακής και της Δευτέρας?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απο φωτογραφία που είδα, στο γκρουπ ionianships, το κατάστρωμα της πλώρης βάφτηκε όλο κανονικά,άδειασε και τακτοποιήθηκε.

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Αυτή λέτε.

large.596aa05d9058c_DENNISSALMON.jpg.c0adba5eb4edffe9673c998009b93fd3.jpg

Το πλοίο εχει υπέροχη πλώρη πλέον,έχει αρχίσει να μου θυμίζει ...Πήγασο. Ουσιαστικά ξεαμπαλάρισμα,τοποθέτηση των παγκακίων και βάψιμο τη πλώρη ξανα μέσα πρεπει να θέλει το πλοίο,για κάποιον που περνάει απ'εξω...τώρα πιο μέσα δε ξέρω τι παίζει.. :P

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το επετειακό λογότυπο των 25 χρόνων ΑΝΜΕΖ που έγινε σκέτο ΑΝΜΕΖ μου κάθεται κάπως. Τέλος πάντων, το τελικό αποτέλεσμα μετράει που είναι αξιέπαινο.

Αν και ο χρόνος δρομολόγησης πιέζει ασφυκτικά, πιστεύω ότι μια τέτοια δουλειά που στην ουσία σηματοδοτεί και ένα νέο ξεκίνημα για το πλοίο στο Αιγαίο δεν πρέπει να περάσει στα ψιλά. Άρα, θα πρέπει κατά την γνώμη μου να πραγματοποιηθεί την παραμονή της ημέρας δρομολόγησης μια σεμνή τελετή εγκαινίων και αγιασμού, ακόμη και σε "κλειστό οικογενειακό κύκλο".

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.  Ειναι ενα πολυ σημαντικο γεγονος η δρομολογηση του πλοιου σε μια γραμμη που χρονια ειχε τα θεματα της. Θα επρεπε μια μικρη τελετη για το καλο ξεκινημα να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρα προς τη σωστη κατευθυνση και πολυ θετικη η δρομολογηση του πλοιου.

Θα προσπαθησω να το ταξιδεψω οταν βρω χρονο.

Μια μονο, αλλα σοβαρη, επισημανση εχω να κανω αν και τα εχουμε ξαναπει.

Οι τιμες τους με δεδομενες τις αποστασεις αλλα και το οτι εχουν οικονομικα βαπορια ειναι πολυ υψηλες και με λιγες προσφορες.

Κατι πρεπει να γινει...

Υγ: Το βαπορι εχει γυρω στους 12000 ιππους; Ειναι αληθες αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μεχρι στιγμης μου αρεσει αυτο που βλεπω. (πλωρη, εσωτερικο κτλ) Αν και δεν ξερω το βαπορι να μπορω να καταλαβω αν ειναι ανετο η οχι για τον επιβατη. Δειχνει καθαρο, απλο, ευχρηστο, ανετο γκαραζ.. Μακαρι να πατησει και τα 18 φορτωμενο μπας και ισιωσει λιγο η γραμμη. Εκει πασχουν τα συμβατικα μας τελευταια.

Η πλωρακλα οπως λεει και ο Πετραν οντως θυμιζει Πηγασαρα. Αν ειχε το σπασιμο κιολας θα μιλαγαμε για πληρη αντιγραφη :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Captain_Nionios said:

Υγ: Το βαπορι εχει γυρω στους 12000 ιππους; Ειναι αληθες αυτο;

Ορθων Διονυσιε τέκνον μου.

2 X 6000 

Edited by Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τα ακριβή δρομολόγια που θα κάνε κάθε ημέρα το πλοίο και ώρες αναχώρησης; Το έχω χάσει λίγο.

*Πέμπτη τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να τα τηρησει κιολας. Αυτο της παρασκευης αν ηταν 16:30 αντι για 14:30 που δεν το προλαβαινει ο εργαζομενος τοσο πολυ θα τους χαλουσε?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...