Jump to content
Shipfriends

Διαφημίσεις πλοίων και εταιρειών


Recommended Posts

  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Η διαφημιστική μπροσούρα της Ionian Group για τα δρομολόγια του Πόρου (βλέπε επάνω), έχει διανεμηθεί σε όλους τους φούρνους, κρεοπωλεία, σούπερ-μάρκετ κτλ. της Κεφαλλονιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ένα πρωτότυπο τρόπο διαφήμισης έχουν στη Leve Ferries!! Στα μπουκάλακια του νερού που πουλιούνται στο μπαρ του πλοίου έχουν αυτοκόλλητο με την επωνυμία της εταιρείας Leve Ferries και το όνομα του πλοίου!!

 

Το έχουμε δει και σε άλλες εταιρείες, εντός κι εκτός βρε.

Link to comment
Share on other sites

Ταβέρνα τα 5 αδέλφια μου θυμίζει..σχετικά πεπαλαιωμένος τρόπος "διαφημισης" ο οποίος παραμένει συνήθως εντός του πλοίου, εκτός και αν ο επιβάτης το πάρει μαζί του και το γυρνάει στις παραλίες.

 

 

Διαφήμιση από τα Lidl  :P  :P

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
On 8/2/2017 at 11:17 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Σήμερα στο Νήσος Σάμος έγιναν λήψεις από συνεργείο για το διαφημιστικό ενόψει της δρομολόγησης του στη γραμμή Πειραιά Πάρο Νάξο Σαντορίνη.

Κυκλοφόρησε σήμερα διαφημιστικό βίντεο του Νήσος Σάμος για την επικείμενη δρομολόγηση του στη Πάρο Νάξο Σαντορίνη

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ένα έξυπνο διαφημιστικό κείμενο που ειχα διαβάσει πριν λίγες ήμερες σχετικά με τα πλοία της Golden Star Ferries στο facebook.

Quote

Ακολουθει διαλογος μεταξυ επιβατων πριν από λιγο καιρο μεσα στο Superferry:

- Ρε συ τι καραβαρα, το νέο Superferry εκανες καμμια βολτα να το δεις?

- Κουκλα είναι, να ξερεις ότι και στο Superferry 2 που ηρθαμε για Πασχα το φτιαξαν από την αρχη! Καινουργια πατωματα, αλλαξαν ολες τις επενδυσεις στους καναπεδες και στα αεροπορικα, ασε που το σινεμα εγινε βιλατζ , ολο δερμα σου λεω!!

- Μια χαρα μας ταξιδευουν, να ‘χαν και ένα γρηγορο αλλα να ‘ναι σαν το Superferry με τους ανθρωπους του και την αξιοπιστια του να μπορουμε να παμε και σε κανα άλλο νησι το καλοκαιρι ή τελος παντων αμα είναι να κατεβω Τηνο για ΣουΚου να ‘χω το μισο ταξιδι.

- Σωπα ρε γρηγορε με το γρηγορο! Θα είναι ακριβο! Τι μου λες τωρα διπλα λεφτα?!? Εκεινη την στιγμη, με βροντες και αστραπες, σειεται ο ουρανος, και ο από μηχανης «Μαλλιαρης» εμφανιζεται μπροστα τους, φορωντας μια χλαμυδα μπλε στολισμενη μ’ ένα χρυσο αστερι, κρατωντας ένα ολολευκο εισιτηριο!!

- Επιβατη ανυπομονε, Ταξιδευτη των Κυκλαδων, Γητευτη των κυματων, εγω ειμαι εδώ για σενα, δεν χρειαζεται να ξοδευτεις πολύ, μονο να κανεις την χρυση επιλογη! Ειπε, με καθαρη, στεντορεια φωνη και τους εδωσε το ολολευκο εισιτηριο που ηταν για την Τηνο και εκανε μονο 38 ευρωπουλα, τους χαιδεψε στοργικα στο κεφαλι και χαθηκε στο ηλιοβασιλεμα μεσα ωδες ημιθεων. (αυτό το ΑΑΑααααα που παιζει στο Μπεν Χουρ ντε!) Θελετε να ερχεστε γρηγορα και με ασφαλεια από την Ραφηνα στην Τηνο? Θελετε να κανετε τα βολτακια σας Ναξο,Παρο, Ιο και Σαντορινη? Θελετε να σας ταξιδευουν οι ιδιοι ανθρωποι που τοσα χρονια εμπιστευεστε?

Αναμονη τελος! Από τις 28 Απριλιου ξεκιναμε με το Super Runner και φερνουμε ολους τους αγαπημενους προορισμους πιο γρηγορα κοντα σας με εισιτηριο επιβατη από 38€ και αυτοκινητου στα 55€ και φυσικα με την συνεπεια και την εξυπηρετηση της Golden Star Ferries. Το κεντρικο πρακτορειο του στην Τηνο θα ειμαστε εμεις, ο «Μαλλιαρης» και τα τηλεφωνα μας είναι (22830)24241-24242 οπου εγω και οι συνεργατες μου θα χαρουμε να σας πληροφορησουμε για δρομολογια, τιμες, το ζωδιο σας και τον νικητη του Survivor. Α! και μην ξεχασω: «Καλο Καλοκαιρι σε ολους, beep-beep» (Υποκρουση: ΑΑΑααααααα… )

 

FB_IMG_1493046898241.jpg

Edited by Panagia Ekatontapiliani
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Διαφημιστικές πινακίδες της Grimaldi Lines στον σημερινό αγώνα Παναχαική - Αρειανάρα. Άραγε περιμένουν κάποιο εμπορικό όφελος ή απλά στηρίζουν την τοπική ομάδα/κοινωνία?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...