Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

κι εγω που το ακουσα να μιλαει το ενα πλοιο με το αλλο μηπως θες να σου πω και σε ποια συχνοτητα??? και βεβαια με το πειραιας τραφικ στο γνωστο καναλι 13.... και φυσικα μπορει να συμβει σε οποιοδηποτε πλοιο οποιαδηποτε στιγμη αλλα ο υπερασπιστης των παντων ειναι εδω....

δες και λιγο την πορεια του πλοιου στο ais...

Edited by Jimmys
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 643
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μα δεν χρειάζεται καλέ μου φίλε (εννοώ το να μου πεις την συχνότητα) !!! Σου επαναλαμβάνω ότι βρισκόμουν στο σημείο και δεν χρειάστηκε να παρακολουθώ VHF... Δεν το έχω κάνει ποτέ μου άλλωστε... :)

Και μιάς και βρισκόμουν εκεί είναι αυτονόητο ότι δεν χρειάζεται να δω την πορεία του πλοίου στο AIS.... :)

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια με το πειραιας τραφικ στο γνωστο καναλι 13....

μαλλον την ιδια πηγη εχουμε .χαχαχαχαχαχαχαχα

! Σου επαναλαμβάνω ότι βρισκόμουν στο σημείο και δεν χρειάστηκε να παρακολουθώ VHF

πολλες φορες,πολλα πραγματα δεν φαινονται αλλα μονο ακουγονται.........

Link to comment
Share on other sites

μαλλον βγηκε στην βαρδιολα και φωναζε στον διπλα.... φτου γμτ ξεχασα ειναι κλειστες οι βαρδιολες... που ειναι οι καλες παλιες εποχες με τις ανοιχτες ολο και κατι εφτανε στο μολο....

Link to comment
Share on other sites

Μακρυγορουμε και σπαταλαμε χρονο για ενα ασημαντο γεγονος. Το δεδομενο ειναι οτι μπλεχτηκανε οι αγκυρες οπως στο 50% των πλοιων που αναχωρουν απο ΝΜΔ και Περαμα για τους γνωστους λογους. Απ οπου και να το μαθε καποιος πολυ καλα εκανε και το ανεφερε.

Καλα ταξιδια να εχει ο βαπορας αν και διατηρω τις αμφιβολιες μου οτι θα ειναι για ολο τον επομενο χρονο στην Αδριατικη (προσωπικη εκτιμιση)

Link to comment
Share on other sites

Καλα ταξιδια να εχει ο βαπορας αν και διατηρω τις αμφιβολιες μου οτι θα ειναι για ολο τον επομενο χρονο στην Αδριατικη (προσωπικη εκτιμιση)

Σωστή εκτίμηση. Θα το φωνάξουν για να σώσει τα προσχήματα όταν ο Βγενόπουλος στείλει ΟΡΙΖΟΝΤΑ Χανιά. Το ξανάδαμε το έργο της ΑΝΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό δεν θα είναι κάτι το μόνιμο. Σύμφωνα με τις ...γνωστές συνήθειες των Χανιωτών άντε να αντέξει κανένα μήνα το πολύ ο ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ αν κατεβάσει το ΟΛΥΜΠΙΚ στα Χανιά η ΑΝΕΚ.

Μετά τι ??? Θα μείνει μόνιμα στα Χανιά το πλοίο ??? Δεν το νομίζω.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ξεκινησει κανενα ντομινο απο κει που δεν το περιμενουμε παλι οπως γινεται καθε χρονο τετοια εποχη και να τριβουμε τα ματια μας.

Link to comment
Share on other sites

η championαρα ειχε διανυκτερευση αποψε στο 4. υφαλα και ισαλος καθαρα και φρεσκοβαμμενα (εκανε και αμμοβολη στην Ελευσινα??), αλλα το λευκο δεν πρεπει να βαφτηκε ολο. μπαλωματα πηρε το ματι μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Το αυριανο του δρομολογιο για Ancona το εχουν αναχωρηση στις 17.00 κ αφιξη στις 16.30 B) Την Τριτη βεβαια του εχουν βαλει αφιξη 13.00 στο ιταλικο λιμανι...Μηπως ειναι καποιο ανταλλακτικο που περιμενουν κ θα το βαλουν στην Πατρα ας πουμε?

Edited by NHSOS XIOS
Link to comment
Share on other sites

Το Olympic Champion αφού τελείωσε το δεξαμενισμό του στα Ναυπηγεία της Ελευσίνας, αναχώρησε για τη Πάτρα σήμερα το μεσημέρι.

Έτσι, πολύ σωστά. Και αν και είναι αυτονόητο, ας πούμε ωστόσο ότι κάποιο μονομελές (τουλάχιστον) κλιμάκιο των shipfriends, παρέστη (και) σε αυτή την αναχώρηση. ;)

Για να φωτογραφήσει βεβαίως βεβαίως το πλοίο να διέρχεται των ναυπηγείων Σπανόπουλου,

gallery_2102_114_356420.jpg

τον δίαυλο

gallery_2102_114_8139.jpg

του Περάματος

gallery_2102_114_393081.jpg

και να ετοιμάζεται με φόντο τον Πειραιά να πάρει την στροφή προς τις ...ανοιχτές θάλασσες.

gallery_2102_114_328488.jpg

Καλά του ταξίδια, είναι απλά πανέμορφο. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...