Jump to content
Shipfriends

Μαρίνα (ΙΜΟ 7203467)


Recommended Posts

Τι πετυχαν οι ανθρωποι... Ισως το μοναδικο κατεβασμα του καναλιου Κεφαλονιας-Ιθακης που εκανε ποτε το πλοιο...

 

Επισης να πουμε οτι τοτε δεν υπηρχε ασφαλτινος δρομος για να κατεβεις σε καποια απο τις ανατολικες παραλιες στα νοτια του καναλιου. Οι διακλαδωσεις, απο το δρομο Αγιας Ευφημιας-Νεοχωριου-Κομιτατων, για να κατεβεις στις παραλιες ηταν ολες πολυ κακοτραχαλοι χωματοδρομοι.

 

Επειδη η φωτογραφια ειναι ακριβως απεναντι απο τον Πισαετο και κοντα στο υψος της θαλασσας ειναι ακομα πιο σπανια γιατι ηταν σχεδον απιθανο να κατεβει καποιος μεχρι εκει κατω οδικως...

Edited by Captain_Nionios
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Μετα το τελευταιο μου ποστ.Μηπως μπορει καποιος να μας περιγραψει τη διαταξη των εσωτερικων του χωρων;Συγνωμη που επιμενω αλλα για το Μαρινα που ηταν η πιο εκτεταμενη μετασκευη του Αγουδημου θα το ηθελα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα κάνει 3 ταξιδια με το ΜΑΡΙΝΑ, με το τελευταίο να είναι το 2007 για ΚΩ. Προσωπικά όσες φορές ταξίδεψα μαζί του μου άφησε άριστες εντυπώσεις.Εσωτερικα ήταν πολύ όμορφο με άνετους πολυτελείς χώρους και μεγάλες καμπίνες.Στα μέσα της δεκαετίας του 90' που ξεκίνησε τα δρομολόγια κατά την γνώμη μου υπερτερουσε εσωτερικα απο όλα τα άλλα πλοία του Πειραιά, ειχε πεσει πολύ χρήμα.Το 1997 που είχα επισκεφτεί την γέφυρα λίγο έξω από την Ρόδο πήγαινε 19,5 και την τελευταια φορα που μπηκα 10 χρόνια αργότερα 15,5. Υπέροχο βαπόρι εσωτερικά-εξωτερικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

A trip down memory lane στο Μάρτιο του 2007, για να πετύχουμε το Μαρίνα σε αναχώρησή του για τα Δωδεκάνησα. Και πάλι από μια ταπεινή μηχανούλα το βίντεο, οπότε δείξτε λίγο κατανόηση για την ποιότητα, δεν είμαι και @Petros P

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 10 months later...
  • 2 years later...

Να δουμε και το ΜΑΡΙΝΑ ,οπως μας ειχε ερθει απο την Ιαπωνια μεσα απο μια φωτο του @ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ

Αγνωριστο σε σχεση με τη μορφη που ειχε μετα τη μετασκευη του.Μπορουμε να παρατηρησουμε και το πολυ μικρο σινιαλο της GA Ferries ,το οποιο ισα που διακρινεται στην τσιμινιερα

 

Link to comment
Share on other sites

Aυτό το μικρό σινιάλο το έβαζε προσωρινά ο καπτα Μάκης στις παραλαβές του
Προσωπικά το βαπόρι αυτό θα μου άρεσε με κάποιες μικρές επεμβάσεις κ όχι την ριζική μετασκευή που έφαγε .

Edited by proud_ionian
τεχ βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως το πλοίο με την μετασκευή του, ναι μεν έγινε αγνώριστο, ομόρφυνε όμως όσο δεν πήγαινε. Και γενικά οι μετασκευές του τώρα, που κοιτούν μόνο την εσωτερική εκμετάλλευση, ωχριούν μπροστά στις μετασκευές του τότε, που έκαναν τα πλοία μέσα/έξω κούκλες. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...