Jump to content
Shipfriends

Ελληνικές παντόφλες στο εξωτερικό


Recommended Posts

Πέρασε μπροστά απ’ την οθόνη του υπολογιστή μου πρίν λίγες ήμερες, ένα έγγραφο που ενημέρωνε πως το Στενό του Kerch, εκεί που δραστηριοποιούνται τόσα πρώην ελληνικά αμφίδρομα δηλαδή, μέσα στον επόμενο μήνα πρόκειται να παραμείνει κλειστό για κάποια περιοδικά χρονικά διαστήματα, μια και η Ρωσία χτίζει εκεί μια μεγάλη γέφυρα. Είναι σίγουρα γέφυρα τρένου, δεν ξέρω αν είναι και για τροχοφόρα. Πάντως αν όντως είναι και για τροχοφόρα, θα έχει ενδιαφέρον τι θα σημαίνει για το τοννάζ αυτό που βρίσκεται στην περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On ‎1‎/‎8‎/‎2011 at 11:11 PM, polmyt said:

Σε συνεχεια των παραπανω να πουμε οτι το γραφειο του προεδρου της Γκαμπια εχει εκτενη αναφορα στο θεμα αναφεροντας μαλιστα οτι η αγορα ηταν στα πλαισια των εορτασμων για την 17η επετειο της επαναστασης της 22ας Ιουλιου.

Ολο το αρθρο εδω ενω υπαρχει και η σχετικη φωτο με τα πλοια στολισμενα σαν λατερνες και τα κοκκινα χαλια να φτανουν μεχρι τους καταπέλτες

post-1819-0-65354100-1312229476_thumb.jp

Τα χρονια περασαν και η αγορα των παντοφλών συνεχιζει να δημιουργθει θεματα στη Γκαμπια .

Από ότι φαινεται τον Οκτωβριο ζητηθηκαν εξηγήσεις για τον τροπο που επιλεχτηκαν τα πλοια ,τα οποια δεν πληρουν τις εκει υποδομες.

Επιπλέον γινεται λογος ότι τα πλοια βγαζουν αρκετες βλαβες και ότι είναι 30ετιας

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Πριν λίγες μερες έπεσε στην αντίληψη μου αναζήτησή τοπικής κατασκευαστικής εταιρείας για ναύλωση σημαντικού αριθμού παντοφλων για 3-4 χρόνια στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιρατα.

Υπαρχει ανταπόκριση απο ελλαδα πλευρά;

Edited by marioskef
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν κυκλοφορήσει τη δουλειά στους σωστούς μεσίτες, γιατί όχι? Γιατί να παρακολουθεί ο μέσος  Έλληνας ιδιοκτήτης αμφίδρομου τα sites των τοπικών κατασκευαστικών εταιρειών στα ΗΑΕ, δε νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...