Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Από όσο είδα το Κέρκυρα έχει βγάλει τους δυο ελικοφόρους άξονες στη διάρκεια του δεξαμενισμού του και λογικά αύριο θα είναι έτοιμο να πέσει στη θάλασσα, έτσι ώστε να φύγει για τη Κέρκυρα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Πρίν 3 χρόνια οι τελευταίες φωτογραφίες του πλοίου στην gallerie μας, πρέπει να δούμε κάτι πιο πρόσφατο, από το περασμένο Σάββατο στην Ηγουμενίτσα. Μοναδική διαφορά όπως μπορεί να δεί κανείς, είναι η προσθήκη του Kerkyra Lines στον καθρέφτη του πλοίου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Ταξίδεψα 13/8 για Κέρκυρα με τη συγκεκριμένη παντόφλα. Μου έκανε εντύπωση πως παρόλο είχε περίπου 60% πληρότητα στα οχήματα, τα στοιβάζανε σε απίστευτο βαθμό. Τέτοιο φόρτωμα δεν έχω δει ούτε Παλούκια - Σαλαμίνα. Τα αυτοκίνητα στα 5 εκατοστά με κλειστούς καθρέπτες. Αν ξεχάσεις κάτι στο αμάξι δεν υπάρχει ελπίδα να το προσεγγίσεις με κάποιο τρόπο. Το κοντέρ έγραψε 11.7 μίλια μάξιμουμ και κάναμε 1:40. Μου θύμισε περάσματα στην Αίγινα με τον Απόστολο στα 90s.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Το Κέρκυρα ήρθε στο ναυπηγείο του Φραντζή και βγήκε τη Τρίτη εκτός νερού. Χθες έγινε το πλύσιμο των ύφαλων και σήμερα θα ξεκινήσουν τα βαψίματα. Το πλοίο αναμένεται να έχει πέσει και να φύγει μέχρι το Σάββατο για τη Κέρκυρα, για να προλάβει τη κακοκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Το πλοίο είναι δεμένο από τις 17 Ιανουαρίου στο λιμάνι της Κέρκυρας για την ακινησία του. Από τα θέματα του ΣΑΣ την 1η Φεβρουαρίου, βλέπουμε ότι το Κέρκυρα θα πραγματοποιήσει την έξτρα ακινησία των 45 ημερών από τις 18/01/22 έως τις 03/03/22.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...