Jump to content
Shipfriends

Volcan De Teno (IMO 9221346)


Neptune

Recommended Posts

Τελικα μου φαινεται την πατησαμε. Για ενα DOS πεσαμε εξω. Το σκετο Milenium φερεται να εχει περασει στην κυριοτητα της Χελλενικ και οχι το Milenium Dos ;)

To πλοιο ειναι παροπλισμενο στo San Carlos de la Rapita και για περισσοτερες πληροφοριες εδω

 

ΥΓ:(2000, ex-Milenium, Highspeed 6)

Edited by Nick the Greek
tag
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ohhhh yeah!!!!! Μα συγνώμη δίνουμε δύο για να πάρουμε ένα και αυτό και άσχημο και να δουλεύει 4 μήνες τον χρόνο???? ποιός ο λόγος της ύπαρξης του εδώ??? και είναι ξαναλέω κατ εμέ είναι και κακάσχημο :P

στην τελική οτι είναι για καλό για τα νησιά μας, την μετακίνηση μας, τον τουρισμό μας.... και την τσέπη μας.....

οι τυχεροί αριθμοί είναι 3,12,24,26,39, με τζόκερ το (winner) 9.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, βλέποντας αυτά τα "πράματα"...θεωρείς ότι τα austal τα έπλασε ο Φειδίας με τα χεράκια του.:P

ΥΓ Λέγετε ονόματα υποψηφίων ΤΧ...για τα "καίμε":D

ΥΓ2 Φτάνουν και περισσσεύουν τα 3 ΤΧ...απλώς το 1 θα φύγει από Ραφήνα και θα πάει Σίφνο:rolleyes:

ΥΓ3 Μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς ταχύπλοα;)

Link to comment
Share on other sites

ας περιμενουμε λιγο ρε παιδια....εγω πιστευω οτι καποιο απο τα δυο τελικα θα ερθει...και αν θελετε την γνωμη μου θα ειναι το mill.dos...απλα περιμενω λιγο ακομα για να μιλαω με σιγουρια.....ιδωμεν λοιπον

Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι δεν φτανουν 3 ταχυπλοα για να καλυφθουν πληρως οι αναγκες των νησιων!!!η hsw ειναι μια εταιρια με παραδοση στα ταχυπλοοα οποτε πρεπει να κανει οπωσδηποτε κινηση για να αυξησει τον στολο της!!Οσον αφορα αυτο που λες φιλε νηρεα οτι μπορουμε να ζησουμε κ χωρις ταχυπλοοα, ειναι καθαρα θεμα υποκειμενικο, και απο τι σκοπια βλεπει καποιος το θεμα!!Εγω προσωπικα ειμαι 100% υπερ των ταχυπλοων τυπου Ηιghspeed !!

Edited by HIGHSPEED 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ας περιμενουμε λιγο ρε παιδια....εγω πιστευω οτι καποιο απο τα δυο τελικα θα ερθει...και αν θελετε την γνωμη μου θα ειναι το mill.dos...απλα περιμενω λιγο ακομα για να μιλαω με σιγουρια.....ιδωμεν λοιπον

οποιο και να ερθει (δηλ το σκετο Milenium) δεν κανει τη διαφορα. Απλα εχει χωρητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα αγοραστει. Γιατι οι τελευταιες πληροφοριες (και μαλλον αυτο εννοει και το ε-2) λενε οτι δεν εχει κλεισει το βαπορι η HSW.

Link to comment
Share on other sites

Αφου μιλαμε στο θεμα του πλοιου Milenium εσυ για ποιο λες οτι μιλαμε. Θεμα Milenium Dos δεν επαιξε ποτε. Απο την αρχη το Milenium κοιτουσαν, καπου εκαναν πισω, αλλα οπως λεει και ο φιλος Π100 παραπανω χθες εκλεισε η συμφωνια ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισημη ανακοινωση οτι εκλεισε η συμφωνια θα δουμε οταν το ανακοινωσει η HSW,λογικα μεσω απο το site της.Προς το παρον εμπιστευομστε τις πηγες των φιλων που μας ενημερωσαν οι οποιες οπως εχει αποδειχτει και στο παρελθον ειναι εγκυρες

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση μέσω του site της εταιρείας δε νομίζω ότι θα υπάρξει, δεν έγινε κάτι παρόμοιο με την αγορά του Hellenic Wind.

Πιστεύω ότι σύντομα θα αναπαράγουν την είδηση και τα ναυτιλιακά έντυπα, αλλά το shipfriends είναι εδώ για να προλαβαίνει τις εξελίξεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου φαινεται την πατησαμε. Για ενα DOS πεσαμε εξω. Το σκετο Milenium φερεται να εχει περασει στην κυριοτητα της Χελλενικ και οχι το Milenium Dos
γιατι ειναι κουτσο

Με αυτο το θεμα αληθεια τι θα γινει? Μπορει να κανει διεθνες ταξιδι με μια μηχανη off? Γιατι δε μιλαμε για ελληνικη ακτοπλοια που παιρνει το βαπορι πιστοποιηση με ενα δοκιμαστικο ;) Μην το δουμε να ερχεται σερνομενο τελικα στα μερη μας :D

Link to comment
Share on other sites

Επισημη ανακοινωση οτι εκλεισε η συμφωνια θα δουμε οταν το ανακοινωσει η HSW,

Χθεσινό ισπανικό δημοσίευμα υποστηρίζει ότι έχει κλείσει η συμφωνία, αλλά δεν έχουν πέσει οι τελικές υπογραφές. Και για τιμή αναφέρουν 15-17 εκ.

Link to comment
Share on other sites

Ετυχε να ειμαι στη Milenium Bank :D:D οταν εγινε η μεταφορα του 10% ως προκαταβολη ως εκ τουτου θεωρω τυπικο το θεμα. Περιμενω να μαθω ποιος τυχερος θα το δεσει στη Σεριφο με το Αυγουστιατικο μπουγαζακι χωρις να βλεπει παρα μονο απο τις καμερες. :rolleyes:

Κατα τα αλλα το ρυμουλκο που λεγεται οτι θα το φερει στα μερη μας δεν εχει ακομα ξεκινησει...

Link to comment
Share on other sites

Ένα ζητούμενο είναι για το πλοίο είναι σε τι κατάσταση βρίσκεται εσωτερικά αλλά και με τι ταχύτητα θα ταξιδεύει όταν ξεκινήσει τα δρομολόγια του. Πάντως τα δρομολόγια του Highspeed 6 έχουν υπολογιστεί με μια ταχύτητα περίπου 35 κόμβων.

Link to comment
Share on other sites

Καλα 42 να το δουμε να ταξιδευει αποκλειεται.. Γενικα δε νομιζω να εχει ταχυτητες του 5, που θα συνεχισει μονο του να 40αριζει:D

Ελπιζω να ειναι στα επιπεδα του 4, να τα μπορει τα 35-36 και να τα πηγαινει και μακρια απο τις Κnossos Palace etc. & Superfast ταχυτητες των ΗS 2,3 και 1

Link to comment
Share on other sites

βασικα εψαξα στο site της ΙNCAT και συγκεκριμενα στην επιλογη fleet -> 96 μετρα και μου εβγαλε διαφορα πλοια και μεσα σε αυτα ηταν και το HSC MILENIUM..εκανα κλικ πανω στην επιλογη specification και μου εβγαλε πληροφοριες για το πλοιο!!λεει οτι πιανει 38 κομβους στου 675 τονους επαχθους φορτιου και λεει κατι ακριβως απο κατω για 46,1 κομβους at lightship..μπορει αν καποιος το δει να μας διαφωτισει για το τι εννοει???

το highspeed 4 φετος παει με αρκετα υψηλες ταχυτητες και πριν κανα μηνα συμφωνα με το ios hellas ais ειχε πιασει και 39,5..

το 5 ειναι σταθερη αξια πανω απο τα 40..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...