Jump to content
Shipfriends

I.Maddalena (ΙΜΟ 9608453)


polmyt

Recommended Posts

(2010, ex-Άρης ΙΙΙ)

__________________________________________

Επειδη εχω μπερδευτει λιγο μπορει καποιος να μου πει ποιο ειναι αυτο που κατασκευαζεται στο Περαμα?

Πρεπει να ειναι διπλα απο του Ατσαλακη

post-15-128326985975_thumb.jpg

Edited by proud_ionian
tag
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω για Νεα Στυρα-Αγια Μαρινα το μονο που φτιαχνεται ειναι το STYRA DIAMOND το οποιο μονο παντοφλα δεν ειναι.

Για κατασκευη καποιου αλλου πλοιου για τη γραμμη στην ευρυτερη περιοχη του Πειραια δεν εχω ακουσει κατι.

Εισαι σιγουρος οτι το ονομα ειναι ΔΗΜΗΤΡΗΣ Τ?

Το όνομα της νέας παντόφλας για τη γραμμή Ν.Στύρα - Αγ.Μαρίνα είναι ΔΗΜΗΤΡΗΣ σκέτο , αρχές καλοκαιριού ελπίζουμε να το δούμε στα πρώτα του δρομολόγια

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μπερδευτει λιγο μπορει καποιος να μου πει ποιο ειναι αυτο που κατασκευαζεται στο Περαμα?

Πρεπει να ειναι διπλα απο του Ατσαλακη

Εάν δε κάνω λάθος είναι στη θέση που κτίστηκε στο Άννα Μαρία, όποτε μιλάμε για το Ναυπηγείο του Γλυνου. Ελπίζω ότι σύντομα ο Pantelis 2009 θα μας διαφωτίσει

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα. Το πλοίο Polmyt φτιάχνετε στου Καράγιωργα και είναι το Άρης ΙΙΙ. Είναι για Ερέτρια-Ωρωπό και θα έχει μήκος 82 μέτρα και πλάτος 16 μέτρα. Άλλο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Ένα νέο αμφίπλωρο ferry boat το Άρης ΙΙΙ έχει ξεκινήσει στο ναυπηγείο Καράγιωργα. Ανοίκει στη Ν.Ε. '' Νέα Ψαρά " όπως και το προηγούμενο Άρης ΙΙ, που πουλήθηκε. Μερικές φωτο απο το ξεκίνημα της κατασκευή του.

post-3633-128326986688_thumb.jpg

post-3633-12832698669_thumb.jpg

post-3633-128326986692_thumb.jpg

post-3633-128326986694_thumb.jpg

post-3633-128326986696_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συγγνώμη... μήπως έχετε μπερδέψει τα πλοία ??? :confused:

Το πλοίο στις δύο φώτο του Π100 στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα είναι το ίδιο με αυτό στην φωτό του pantelis στο ένα ποστ πιό πάνω ??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξεκινώντας από μια φωτογραφία του Άρης ΙΙΙ στο Ναυπηγείο του Γλυνου στα μέσα Απρίλιου. Ας δούμε τη πρόοδο των εργασιών που πλέον μπορείτε να δείτε έχει ολοκληρωθεί το κατάστρωμα που θα γίνει ο χώρος για τους επιβάτες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οι δουλειές προχωρούν στο full στο Άρης ΙΙΙ, στο ναυπηγείο Καραγιώργη. Έχουν αρχίσει να μινιάρουν τη γέφυρα, οι πλώρες ετοιμάζονται κάτω και μέσα στη βδομάδα που μας έρχετε θα μπούν 1-1 στη θέση της, ενώ στο bar οι μονώσεις τελειώνουν, τα πάνελ τοποθετήθηκαν, όπως και οι βάσεις των καθισμάτων.Οι πλοιοκτήτες πιστεύουν,ότι με τις γάστρες αυτές το πλοίο θα αποδώσει πολύ περισσότερο σε ταχύτητα, απ' ότι το Άρης ΙΙ. Χαρισμένες σε όλους τους καλούς αμφίπλωρους φίλους. 1, 2, 3, 4, 5.

H κατασκευή του bar έχει ξεκινήσει, το πάτωμα της γέφυρας θα είναι υπερυψωμένο, ενώ οι ηλεκτρολόγοι έχουν αρχίσει και ανεβάζουν καλώδια, κάτω απο τη γέφυρα οι καμπίνες πληρώματος πρωχωρούν, ενώ και η γέφυρα εξωτερικά δείχνει πολύ ωραία. Άρα έχουμε 5 καθελκύσεις που με περιμένουν στη πορεία για video.

Edited by pantelis2009
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mε γοργούς ρυθμούς προχωρά το Άρης ΙΙΙ στο ναυπηγείο Καραγιώργη. Οι πλώρες κατασκευάζονται, τα πάνελ μπήκαν, οι ψευδοροφές ξεκίνησαν, οι ξυλουργοί τοποθετούν τις βάσεις των καθυσμάτων & το bar, και οι διάδρομοι των επιβατών είναι έτοιμοι επάνω στο πλοίο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nα δούμε και το Άρης ΙΙΙ που κατασκευάζετε στου Καραγιώργη. Πρώτα μερικές εξωτερικές πόζες με το κίτρινο χρώμα που ξεκίνησε, για να ξαναθυμηθούμε το παλαιό Άρης ΙΙ που έφυγε για τα ξένα. 1, 2, 3, 4, 5.

και στο γκαράζ και στο σαλόνι που στρώθηκε με πλακάκια επικρατεί ένας χαμός, ενώ τα ελικοπηδάλια μπήκαν στη θέση τους. 1, 2, 3, 4.

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε και τις τελευταίες και ελπίζω κάποιος υπεύθυνος να το φτιάζει.

Νο60. κουκέτα απο καμπίνα πληρώματος,

Νο61 - Νο62. η ξύλινη επένδυση της γέφυρας προχωρά ολοταχώς,

Νο63. η θέα απο τη γέφυρα είναι καταπληκτική &

Νο65. Η πραγματική πλώρη του Άρης ΙΙΙ.

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου, είχα ανεβάσει την πλώρη του Μαρία -Ελένη κατα λάθος στο Άρης ΙΙΙ αλλά το διόρθωσε ο polmyt και έσβησε το post;)

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...