Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • 7 months later...

H μονη λογικη εξηγηση ειναι μηπως πηγαινει σε κανα καρναγιο στη Θεσσαλονικη

EDIT: Από ότι φαινεται μαλλον πηγε στο Πορτο Κουφο που είναι στο δευτερο ποδι της Χαλκιδικής.

Link to comment
Share on other sites

Όπως με ενημερωσε καλος φιλος,το ΑΙΟΛΙΣ πηγε στο Πορτο Κουφο για να παρει καυσιμα .Μαλιστα αυτό γινεται ανα δυο τρις μηνες περιπου

Ακυρα λοιπον όλα τα παραπανω που ελεγα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Το Αιολις έφυγε τη Πέμπτη από το ναυπηγείο Κουρη και πήγε στο λιμάνι της Αμαλιαπολης.Το Αιολις παρέμεινε εκεί μέχρι χθες το βράδυ, όπου ξεκίνησε το ταξίδι της επιστροφής προς τον Άγιο Ευστράτιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Το Αιολις στη διανυκτέρευση του στο λιμάνι του Αγίου Ευστρατίου, που δένει στην αριστερή γωνία του λιμανιού, έτσι ώστε να αφήσει τον υπόλοιπο χώρο για το πλοίο της γραμμής του Λαυρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μερικές πληροφορίες που ξέρω από άτομο που δούλευε μέσα είναι πως πηγαίνει κάθε λίγους μήνες στο Πόρτο Κουφό για ανεφοδιασμό, οι μηχανές τού είναι μάρκας Volvo-Penta, ενώ έχει αλλάξει και προπέλες έχοντας βάλει μικρότερες!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το Πορτο Κουφο πραγματικα μου κανει εντυπωση.Του κοστοζει φθηνοτερα να πηγαινει μεχρι τη Χαλδικικη απο το να περνει καυσιμα απο την Λημνο;

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι μου είχε πει,το νησί δεν είχε τα αποθέματα για να γίνει και ο εφοδιασμός του πλοίου. Σε περίπτωση που εφοδιάζοταν το πλοίο στο νησί θα χρειάζονταν συνεχή τροφοδοσία των πρατηρίων καυσίμων από τα εφοδιαστικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δύο με τρία βυτία την εβδομάδα με το Πελαγίτης δεν θα τους συνέφερε; Να τα αφήνει Λήμνο στο ανέβασμα και να τα παίρνει στο κατέβασμα, και το Αιολις να κάνει την πετρέλευση του Λήμνο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...