Jump to content
Shipfriends

Pantokrator (ΙΜΟ 8611647)


Recommended Posts

Στην "έξοδο" του Πατραικού αυτήν την ώρα το πλοίο και σε λίγο θα πάρει την ...ανηφόρα προς την Κέρκυρα. Αναχώρησε το μεσημέρι από το λιμάνι του Πειραιά.

Και του χρόνου..... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ , ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ.....ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΛΗΓΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΜΕ ΤΑ Κ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ....ΤΟ ΠΛΟΙ ΓΙΑ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΠΛΗΣΜΕΝΟ, ΑΝ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα καταλαβει οτι ηταν παροπλισμενο αλλα αν ακουσες κατι τετοιο με το οτι ειναι παροπλισμενο ισως και να ειναι αληθεια και θα ειναι πολυ κριμα γι αυτο το πανεμορφο πλοιο... Φουλ αμφιπλωρα , παντοφλες και ενα μονο καθαρα κλειστου τυπου το Αγια Θεοδορα... Παμε πισω στα χρονια....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πλοιο ξεκινησε απο χτες το απογευμα παλι τα δρομολογια του.. Ας ευχηθουμε να μεινει μαζι μας.. Ποιος να ξερει αραγε τι να παιχτηκε....

Link to comment
Share on other sites

Είχα κατεβάσει εγώ κάποιες (άν θυμάμαι καλά,από τον Σουηδό).Δώσε μου με ΠΜ το e-mail σου να σού τίς στείλω.

Το πλοίο ήταν αμφίπλωρο τής σειράς τών Superflex (συγκεκριμένα το Superflex Foxtrot) και η μετασκευή έγινε εδώ.Ουσιαστικά,κράτησαν το κεντρικό τμήμα τού πλοίου με την υπερκατασκευή του και έχτισαν νέο πλωριό και πρυμνιό κομμάτι.Κατά την ταπεινή μου άποψη,είναι μιά απ'τίς καλύτερες μετασκευές που έχω δεί.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως δέν κράτησε τόσο πολύ η μετασκευή και ότι έγινε με κανονικούς ρυθμούς.Να υποθέσω ότι η εταιρία αντιμετώπισε δύσκολες περιόδους οπότε η όλη ιστορία έγινε σε...συνέχειες;

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΝΤΕΑΛ ΕΚΛΕΙΣΕ 6 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΠΩΛΗΘΗΚΕ ΜΑΛΛΟΝ, 15 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΛΗΡΩΜΑ ΙΝΔΟΝΗΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ Κ ΝΑ ΦΥΓΕΙ, ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΓΟΡΑΣΕ ΠΑΝΤΟΦΛΑ ΝΕΟΥ ΤΥΠΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΟΡΑ....ΝΕΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΟΛΙΣ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ Κ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΛΟΙΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΩΤΟ Κ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ....ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΒΙΟΥ Κ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΕΠΙΣΗΜΟ 100 % , ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...