Jump to content
Shipfriends

Κεντρικές (και όχι μόνο) πρακτορεύσεις επιβατηγών πλοίων


Recommended Posts

  • 3 months later...

Να πούμε ότι την κεντρική πρακτόρευση της Attica στη Σύρο την έχει εδώ και λίγο καιρό το πρακτορείο Βασσιλικός αντί της Gaviotis Travel.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
4 hours ago, polmyt said:

Ισως να δινει καλυτερη προμηθεια η HSW απο την Seajet στα πρακτορεια και γιαυτο να υπαρχει αυτη η αντιμετωπιση

Η Attica δίνει 5%, η Seajet νομίζω 6%.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
On 10/3/2023 at 9:12 AM, Panagia Ekatontapiliani said:

 

Φαίνεται θα σταματήσει τα δρομολόγια του από τις 8 Οκτωβρίου, οπότε το εγχείρημα της Ραφήνας, θα κρατήσει μόνο μια εβδομάδα.

Είναι πολύ κρίμα που θα σταματήσει το πλοίο τρεις βδομάδες νωρίτερα διότι εφόσον σήκωσε τα δρομολόγια έγινε  αμέσως προγραμματισμός και από ταξιδιώτες αλλά και από πράκτορες ,οι δε ταξιδιώτες θα βρούνε ένα τρόπο να πάνε στον προορισμό τους με άλλο πλοίο ή  και σε άλλο λιμάνι ,οι δε Πράκτορες  Θα πρέπει να περιμένουν τουλάχιστον μέχρι το επόμενο Πάσχα να παρουν τις  προκαταβολές τους….Όμορφα

Edited by proud_ionian
μεταφορα
Link to comment
Share on other sites

Οι πράκτορες και άλλα τόσα πλοία να έρθουν , θα είναι ακόμη καλύτερα γι αυτούς  . Οι προκαταβολές που έχουν βάλει στην εταιρεία για να έχουν πλαφόν να κόβουν εισιτήρια είναι μεγάλη  παπατζα και συνήθης δικαιολογία των πρακτόρων  Η εταιρεία έχει και άλλα πλοία δρομολογημένα οπότε το πλαφόν τους μπορούν να το χρησιμοποιήσουν  σε αυτά . Στην τελική αν έχουν μεγάλο πλαφόν ,που δεν νομίζω κάποιος πρακτορας να έχει προκαταβάλει  μεγάλο πλαφόν Οκτώβρη μήνα , μπορεί να ζητήσει επιστροφή . 
 

Link to comment
Share on other sites

Και Πάρο και Νάξο η εταιρεία δεν έχει δρομολόγια τουλάχιστον μέχρι το Πάσχα οπως είναι γνωστό 
Δεν ξέρω για τί πλαφόν μιλάμε , αλλά  ακουσα  οτι δεν παίζει επιστροφή … αυτό είναι το παράπονο τους.. Παπάτζα ;;;

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...