Jump to content

Photo
- - - - -

Παιχνίδια με πλοία για pc (Ship Simulator etc)

• Please log in to reply
89 replies to this topic

#61 enas chiotis

enas chiotis
  • eMembers
  • 4,369 posts

Posted 31 January 2009 - 23:00

Ένα απλό παιχνιδάκι με παγοθραυστικό, αν σκοτώσεις αρκούδα πας μέσα, σκοπός να φτάσεις στο λιμάνι. Ευγενική χορηγία της Μurmansk Shipping Company.

#62 dermitzakis

dermitzakis
  • Members
  • 13 posts

Posted 08 February 2009 - 01:05

παιδεια μηπος εχει κανενας την full εκδοση του για να δοκιμασουμε και τα πλεουμενα εκει;

#63 NHSOS XIOS

NHSOS XIOS
  • eMembers
  • 6,732 posts
  • LocationIONIA VIP

Posted 23 February 2009 - 21:34

Προς το παρόν κορυφή είναι το Ship simulator. Προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ γιατί είναι βαρύ και θέλει κάρτα γραφικών με υψηλές επιδόσεις. Αλλά δεν ξέρω έχουμε τη δυνατότητα για ελληνικές διαδρομές ή πλοία όπως Έλυρος, Superfast κλπ?

Το μονο που εχω δει πως ισως να εχει ελληνικα ferries ειναι το Ports of Calls.Τουλαχιστον οι shipfriends απο την Δανια,εχουν βαλει καποια screenshot και μια λιστα απο πλοια που φαινεται να υπαρχουν αρκετα δικα μας:confused: Εχει κανεις ιδεα αν ισχυει κατι τετοιο?

EDIT Για δειτε και εδω,εχει πολυ πραμα.Λεω να δοκιμασω το παιχνιδι!Τελικα μαπα το καρπουζι,ειναι 2D πλοια και οχι 3D...

Edited by NHSOS XIOS, 23 February 2009 - 22:27 .

#64 tilegrfos

tilegrfos
  • eMembers
  • 57 posts

Posted 24 February 2009 - 02:19

Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα (captain nemo, νομίζω) που θα κατασκεύαζε το Πανεπιστήμιο Αιγαίου και θα ήταν στην ίδια φιλοσοφία με το ports of call, έχει κυκλοφορήσει;

#65 Mediterranean

Mediterranean
  • eMembers
  • 166 posts

Posted 24 February 2009 - 12:33

Προσωπικα δεν γνωριζω κατι επ'αυτου.Παντως αντικειμενικά σε θέμα ποιότητας το Ship Simulator ειναι μια σκάλα πάνω απο τα υπόλοιπα (αν μπορουσες να βειράρεις-λασκάρεις κάβους θα ήταν κορυφή) αλλά τουλάχιστον στο Virtual κάνουμε εμείς <<κουμάντο>> με τα πλοία και τα λιμάνια που κατασκευάζουμε!

#66 Xristos

Xristos
  • Members
  • 13 posts
  • LocationAthens

Posted 29 March 2009 - 09:06

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Κυκλοφόρησε το Vehicle Simulator.....Το κατέβασα και οι πρώτες εντυπώσεις, προσώπικες, είναι καλές σε σχέση πάντα με το VS.
Αν καταφέρουμε να προσαρμόσουμε και το scenery της ελλάδας, πράγμα που δίνει την δυνάτοτητα να το κάνεις, πιστεύω ότι θα έχουμε αυτό που θέλαμε.

Για να δούμε................

#67 NHSOS XIOS

NHSOS XIOS
  • eMembers
  • 6,732 posts
  • LocationIONIA VIP

Posted 29 March 2009 - 13:59

Βρηκες καποια διαφορα σε σχεση με το vs7?Εγω που ειχα κατεβασει το demo μου φανηκε ακριβως το ιδιο...

#68 Xristos

Xristos
  • Members
  • 13 posts
  • LocationAthens

Posted 29 March 2009 - 16:53

Βρηκες καποια διαφορα σε σχεση με το vs7?Εγω που ειχα κατεβασει το demo μου φανηκε ακριβως το ιδιο...

Σημαντικές διαφορές όχι. Τα γραφικά είναι πολύ καλά και από ότι μου φάνηκε η συμπεριφορά του πλοίου είναι ποιο ρεαλιστική. Την δοκιμή την έκανα με το δικό σου Superfast.........

#69 kapas

kapas
  • Members
  • 16 posts

Posted 29 March 2009 - 21:16

μια ερωτηση: οι φακελοι των πλοιων ειναι ιδιοι με το virtual seilor? δλδ τα βαζεις με τον ιδιο τροπο ετσι?

#70 Xristos

Xristos
  • Members
  • 13 posts
  • LocationAthens

Posted 29 March 2009 - 22:24

μια ερωτηση: οι φακελοι των πλοιων ειναι ιδιοι με το virtual seilor? δλδ τα βαζεις με τον ιδιο τροπο ετσι?

Είναι περίπου ίδιοι.....

Ο φάκελλος boat που είχαμε και τα βάζαμε τώρα λέγεται vehicles.
Οι άλλοι, instruments weapons panels από ότι είδα είναι ίδιοι. Βέβαια δεν νόμιζω ότι δέχεται όλα τα καράβια που έχουμε το παιχνίδι. Δοκίμασα μερικά και δεν μου τα εμφανίζει καλά....
Το Superfast του NHSOS XIOS το δείχνει κανονικά.

#71 captain81

captain81
  • eMembers
  • 208 posts
  • Locationpatra

Posted 10 April 2009 - 13:19

Μηπως μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω το port of call 2008? Οχι στο ιντερνετ αλλα σε καποιο μαγαζι και αν μπορειτε να μου πειτε σε ποιο μαγαζι. Εχω φαει το κοσμο να το βρω!!!!!

#72 Nick the Greek

Nick the Greek

Φαιδρός Εγκάθετος

• Supermoderators
  • 5,665 posts
  • LocationAlpha Quadrant, Sector 001, Terran System.

Posted 10 April 2009 - 21:33

Αδερφε, δε νομιζω πως κυκλοφορει σε καταστηματα σαν παιχνιδι pc οπως ολα τα αλλα παιχνιδια. Δεν το εχω βρει ουτε καν στη Γερμανια(οπου βρισκονται και οι δημιουργοι του). Λογω του μικρου του μεγεθους συμφερει τους δημιουργους να το δινουν απο Internet χωρις το σχετικο κοστος του να βγει στα μαγαζια. Ετσι κι αλλιως το κοινο ειναι περιορισμενο και εξειδικευμενο, οσοι ειναι ξερουν να το βρουν μεσω internet.

The Omega Directive

Ω

#73 henry14

henry14
  • eMembers
  • 86 posts

Posted 18 April 2009 - 14:07

Απιθανα πραγματα φτιαχνει η V STEP δειτε εδω και θα καταλαβετε..

SUPERFAST XII καθημερινες πτησεις απο Πειραια(15:30) για Ηρακλειο αλλα και απο Ηρακλειο(23:45)για Πειραια ολο το χρονο...Προλαβετε!!

#74 NHSOS XIOS

NHSOS XIOS
  • eMembers
  • 6,732 posts
  • LocationIONIA VIP

Posted 20 May 2009 - 21:21

Θα μας τρελλανει το google earth:D Ship Simulator με το plug in του earth και αναχωρηση!Εχει και το QM2 για τους κρουαζιερολατρες;)(κι ολα free)

#75 Nikos_Chania

Nikos_Chania
  • eMembers
  • 962 posts
  • LocationΣούδα Χανίων - Ερμούπολη Σύρου

Posted 20 May 2009 - 22:28

Αντε να ξεκολλήσεις και να δώσεις εξετάσεις αύριο!!! Αλλα μέχρι να φτάσεις Πειραιά ρε παιδί μου.........

#76 express skiathos

express skiathos
  • eMembers
  • 2,409 posts

Posted 20 May 2009 - 22:47

Που μπαίνεις για να το παίξεις (το παιχνίδι) καλέ;

#77 NHSOS XIOS

NHSOS XIOS
  • eMembers
  • 6,732 posts
  • LocationIONIA VIP

Posted 20 May 2009 - 22:58

Εδω(κανε εγκατασταση το plug in)και εδω το site του παιχνιδιου.Μπορειτε να ταξιδεψετε παντου.

#78 NHSOS XIOS

NHSOS XIOS
  • eMembers
  • 6,732 posts
  • LocationIONIA VIP

Posted 28 September 2009 - 21:16

Δεν ειναι ακριβως παιχνιδι με πλοια αλλα με νταλικες:DΜια αποστολη του λοιπον,ειναι να φορτωσεις το φορτηγο σου στο SEΑFRANCE MOLIERE οπου σε περιμενει στο Calais για να σε περασει απεναντι.Εδω το βιντεο(κλειστε την φωνη:D)

#79 Nick the Greek

Nick the Greek

Φαιδρός Εγκάθετος

• Supermoderators
  • 5,665 posts
  • LocationAlpha Quadrant, Sector 001, Terran System.

Posted 28 September 2009 - 22:02

Τι ηταν αυτο που ειπες ρε φιλε? Κατεστρεψες μια ζωη τωρα, υπηρχε τετοιο παιχνιδι? Αυτο ειναι φαντασιωση! Παιζει να φορτωνεις συρόμενο με την οπισθεν στο πανω γκαραζ του Λατω ας πουμε? Κανενας Ελληνας developer υπαρχει για να φτιαξει φιγουρα λοστρομου να σου κανει κουμαντο και φιγουρα γνωστου γενειοφορου παραγοντα της ακτοπλοιας να καντηλιάζει τον υπαρχο γιατι καθυστερει η φορτωση?:D

#80 KARAVI

KARAVI
  • eMembers
  • 289 posts

Posted 03 December 2010 - 18:33

Θα ήθελα την βοήθεια κάποιου φίλου που γνωρίζει για την εγκατάσταση του ship simulator extremes.
Άσπρα καράβια τα ονειρά μας....

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users