Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 825
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μια ημερομηνία που έχω ακούσει είναι 20/03 με κάθε επιφύλαξη και χωρίς να ξέρω σε ποια γραμμή.

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Στα πιο βασικά,πότε τελικά ξεκινά το πλοιο? Ισχυει το 20/3 . Μέσα στην εβδομάδα γράφτηκε στο fb οτι θα κάνει δοκιμαστικο

Link to comment
Share on other sites

Να παρατηρήσω ότι του πάνε καλά τα νέα του χρώματα. Είναι πολύ όμορφο. Μια ερώτηση μόνο, εσωτερικά τι δουλειά έχει γίνει; Εννοώ, είναι το accommodation του εφάμιλλο των υπολοίπων πλοίων της BS ως προς την ποιότητα και την ποσότητα; ή μήπως είναι μόνο εξωτερικά αστέρι;

Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφέραν και στο facebook μετα το δοκιμαστικο (στο οποίο μέχρι στιγμης έχει πιάσει max 17,2 kn) θα πάει Πέραμα οπου θα μείνει μέχρι να ξεκινησει

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. το επιβεβαιωνει και ο ΟΛΠ στο προγραμμα της ν/ε ζωνης.


Έπιασε 20,7 τώρα.... μια χαρά για τόσο καιρό "ακίνητο"


22,1 - 22,2 στο max που το εχω δει μεχρι στιγμης...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να το δούμε να μπαίνει στο λιμάνι για δρομολόγια ,ας δούμε λίγο τα "πηγαινε- έλα " του έξω απο αυτό σήμερα...

Εχει κάποια εξωτερικά βαψίματα ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτα τα σινιαλα οποιο βαπορι και να τα φορεσει το ομορφαινουν

 

Έχεις δίκιο,αλλά νομίζω ότι δεν είναι ζήτημα τόσο χρωμάτων και design, αλλά περισσότερο το ομορφαίνουν αυτά που συμβολίζουν αυτά τα σινιάλα. Εάν πχ με τα ίδια ακριβώς χρώματα στην μπάντα έγραφε πχ GA Ferries...δε νομίζω ότι θα μας φαινόταν εξίσου όμορφο.

Link to comment
Share on other sites

στο ελληνικη ακτοπλοια εβαλαν μια φωτο απο το self service στο οποιο φαίνεται να εχουν γινει πολλες αλλαγες.λογικα το ιδιο θα ισχυει και για το υπολοιπο πλοιο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την είδα και εγώ. Τεράστια αλλαγή και μπορώ να πω σίγουρα με τα πρότυπα των Δήλος/Πατμος με ένα τόνο λίγο πιο ρέτρο ενώ τρομερή διαφορά κάνει η οροφή που επι ΑΝΕΚ δεν ειχε πειραχθεί 

Edited by Sf_X
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...