Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 818
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 hours ago, proud_ionian said:

Νομίζω είναι προειδοποιητικό σινιάλο για τον βολβό.

Αυτό ακριβώς είναι.

 

11 hours ago, polmyt said:

Κατι αναλογο ειναι το σημα που υπαρχει για τα προπελακια

Έτσι. Ακόμη μπορεί να υπάρχει (σπάνια) επισήμανση για πτερύγια ευσταθείας και σε κάποια (μεγάλα) πλοία επισήμανση και για τις ζώνες που μπορούν να χρησιμοποιήσουν ρυμουλκά

Capture.thumb.PNG.219d85868c8ef75d7dbf5b5475aa5c38.PNG

Link to comment
Share on other sites

Του πάνε πολύ τα άσπρα..πολύ πιο όμορφο σε σχέση με τα μπλε. Εντωμεταξύ, πρέπει να είναι φορτωμένο μέχρι τα μπούνια..σχεδόν μπάλα έχει πατήσει. Ξέρουμε κίνηση? 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.Εχω μια κρυφή ελπίδα μήπως κάποια στιγμή δούμε και το Κύδων ξανά στην Ελλάδα και τα δούμε ξανά και τα 2 με σινιάλα της ΑΝΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Metal maniac said:

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.Εχω μια κρυφή ελπίδα μήπως κάποια στιγμή δούμε και το Κύδων ξανά στην Ελλάδα και τα δούμε ξανά και τα 2 με σινιάλα της ΑΝΕΚ 

Μακάρι, αλλά δεν εξαρτάται από την Άττικα από τη στιγμή που δεν της ανήκει (όπως και το Κίσσαμος). 

Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2024 at 9:29 AM, olympic champion anek said:

Μακάρι, αλλά δεν εξαρτάται από την Άττικα από τη στιγμή που δεν της ανήκει (όπως και το Κίσσαμος). 

Και τα 2 πλοία αυτά στην αττικά ανοίκουν 

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως,

Ειδικά η Ανεκ είχε εξαγοράσει το Κυδων πριν την συγχώνευση σίγουρα.

Νομίζω ότι η γαλλική τράπεζα είχε να κάνει περισσότερο με το χρέος των Κωρεατών προς τρίτους 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ said:

Στη Νatixis ανήκουν

Tο Κύδων ανήκει στην αττικά φέρις όπως έχει αναφερθεί στο τοπικ, εταιρία ελέγχου αττικά, και το Γκάλαξι σε αντίστοιχη μόνοβαπορη ελέγχου αττικά 

Link to comment
Share on other sites

Στο Κydon (έχει σημαία Μπαχάμες) η εταιρεία που φαίνεται κ στο equasis είναι αυτή που το έχει υποναυλώσει η ΑΝΕΚ κ κατά συνέπεια μεταφέρθηκε στην Άττικα αλλά από πίσω είναι η γαλλική τράπεζα
Το ΚΙΣΣΑΜΟΣ αναφέρεται στο equasis ότι ανήκει στην Ηellas 2 Maritime Company που κ αυτή ανήκει στην τράπεζα,τυπικά με έδρα την διεύθυνση της Άττικα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπεις "care of " στην διεύθυνση της εταιρίας πάει να πει ότι η εταιρία είναι εικονική και στην πραγματικότητα κουμάντο κάνει αυτός που είναι μετά το care of. Οι τράπεζες μοναδικό ρόλο που έχουν είναι για την χρηματοδότηση. 

Edited by polmyt
quote
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πρέπει να έχουν μπλέξει λίγο τα μπούτια τους εκεί στο σύστημα κρατήσεων. Από την μια το πλοίο μέσα στην ίδια μέρα θα ταξιδεύει από Πειραιά για Σάμο Κω και Ρόδο και από την άλλη θα θα αναχωρεί από Πειραιά για Ηράκλειο. Σε ποια γραμμή λέτε να πέσει η μπίλια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ πριν λίγες μέρες στον Πειραιά. Μπορώ να πω ότι είναι πολύ όμορφο με τα σινιάλα της ΑΝΕΚ, αλλά αυτά τα καινούργια κουτάκια δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσουν, σε σχέση με το παλιό λογότυπο τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...