Jump to content
Shipfriends

Δελτίο κεντρικού λιμανιού


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Στην Ακτη Ξαβεριου πλαγιοδετημενο το FS Jeanne d' Arc το οποιο μου φαινεται κατι σαν Amphibious Assault Ship(μεταφερει δηλαδη ελικοπτερα και πεζοναυτες) κατι αναλογα με τα βρεταννικα HMS Bulwark και HMS Albion. Δυστυχως ο λιμενικος στην πυλη του Ξαβερη δεν ηξερε αν ειναι ανοιχτο στο κοινο, αν και μου ειπε πως ειναι ανοιχτο για σχολεια κλπ. Αν καποιος ξερει αν και ποτε ειναι ανοιχτο στο κοινο, ας κανει ενα ποστ να μαθουμε κι εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί ερχόταν ένα Palace (δεν είδα το όνομα), μπήκε κατά 7:50, και ξαναέφυγε πριν της 11:00. μάλλον έκτακτο δρομολόγιο για Ηράκλειο θα έκανε δε νομίζω να πήγαινε Ρόδο για τις πενταημερές. Όπως και το Λισσος!!

Link to comment
Share on other sites

Το SUPER JET ξεκινάει στις 27 του μηνός Ραφήνα - Τήνο - Μύκονο ενώ το γατάκι Νο 4 έχει δρομολόγια από Ηράκλειο όλη τη Μεγάλη εβδομαδα (σύμφωνα με το openseas)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ο Τρυφωνας(ΤΡΙΤΩΝ) εφυγε απο του Ξαβερη χωρις να ξερω που ακριβως εχει παει τωρα. Υποθετω πως η Louis θα τον ετοιμασει για αμεση χρησιμοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

To Σκιάθος επέστρεψε εχθές το βράδυ αφού πρώτα έκανε δοκιμαστικό πλου. Μάλιστα το Piraeus Traffic δεν το αναγνώριζε, αφού από την αγκυροβολία το είχαν ενημερώσει ότι θα έπρεπε να δέσει δίπλα στο HS3, ως Χαρούλα...

Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα απέξω από τα scrapoβαπορα της HSW στο λιμάνι του Πειραιά!! Δηλαδή Ποσειδώνα, Οδυσσέας ΙΙ & Απόστολος Π!! Με έπιασε η καρδιά μου!! Η εγκατάλειψη άρχισε να δείχνει τα σημάδια της!!

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε σημερα το απογευμα το Ocean Majesty προκειμενου να ξεκινησει κρουαζιερες για την καινουρια σεζον, κυριως θα δρασητριοποιηθει στη Βορεια Ευρωπη και Ιβηρικη ναυλωμενο απο την Page & Moy. Σημερα νομιζω ξεκιναει και το Thomson Destiny που ηταν κατα τη διαρκεια της ημερας στην παγοδα. Οσονουπω και το Ocean Monarch.

Link to comment
Share on other sites

Καλυψω σημερα ρυμουλκουμενο στον προλιμενα. Υποθετω το αργοτερο ως τη Δευτερα του Πασχα θα ξεκινησει κρουαζιερες μια και ειναι βαμμενο στα καινουρια του σινιαλα. Ακομα με σημαια Αντιγκουα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...