Jump to content
Shipfriends

Αριάδνη (ΙΜΟ 9135262)


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Οπωσδήποτε Χανιά! Ένα τέτειο πλοίο ογκώδες, και εφάμιλο νεότευκτων, μόνο Κρήτη θα μπορούσε να μπει αφού στην Ρόδο θα έπρεπε πρώτα να φύγει η blue star..

Ανυπομονώ να δώ ένα τέτειου μεγέθους σκάφος με αυτά τα σινιάλα(γιατί το Ocean Trailer δεν το χαρήκαμε και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη τελικά φεύγει το πλήρωμα για την παραλαβή και αναμένεται στον Πειραιά αρχές Γενάρη.Πλοίαρχος Μανώλης Λούσας και Ύπαρχος για πρώτη φορά ο εξαιρετικός Γιάννης Σιγάλας (υποπλοίαρχος στον ΠΗΓΑΣΟ).

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα ενα MMS (που ελεγε και ο παππους μου) απο Ιαπωνια γι αυτο μην εχετε πολλες απαιτησεις απο το μεγεθος και την πχοιοτητα.

Καλο ταξιδι στα καλυτερα παιδια που εχουνε παει να φερουνε το βαπορο

post-23-128326961127_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε δέν νομίζω να κουβαλήσανε εξ επίτιδες την γραμματοσειρά των Μινωικών τόσες χιλιάδες μίλια. Ισως απλά να μοιάζει. Και σκέτο Αριάδνη? Δέν μου λέει αυτό Μινωική...Δέν θα πρεπε να έχει και κάτι απο παλάτι? Ισως απλά να το λέω αυτό γιατι το προτειμώ ώς HSW για γραμμή Πειραιά - Κρήτη να το θαυμάζω στον Περέα. Αρκετά μας έχει πάρει η Πάτρα δέν της φτάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τα λιγα γιαπωνεζικα που ξερω την Παρασκευη παιρνει πετρελαια και ξεκιναει. Εχει και ενα τυφωνα στο Ταιβαν οποτε να μην ταλαιπωρηθει το βαπορι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και για τους φανατικους του πλοιου,δεν ειναι και λιγοι μερικες φωτογραφιες πουμολις μου εστειλαν υπο το νεο καθεστος πλεον η μια απο τις δυο!!!!

post-305-128326961216_thumb.jpg

post-305-128326961221_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ε όχι και μικρή μετασκευούλα! Στην ανακοίνωση για την αγορά του πλοίου από τον Κ. Κληρονόμο, αναφέρθηκε πως θα γίνει εκτεταμένη μετασκευή συνολικού κόστους 15-20 εκατομμυρίων ευρώ.
tote fenete oti afora xwrous endiaithshs....kai apoti akous se tetoies anakoinwseis panta metra ta misa...
Den nomizw Apostole oth ton kanoyn roro giath einai Solas Compliant
Για το Αριαδνη απο οσο ειμαι σε θεση να γνωριζω δεν θα γινει καμια μεγαλη σε εκταση μετασκευη.

τελικα τι θα γινει απο ολα; εχω ακουσει (εκτος web) τα παντα τις τελευταιες μερες. απο το οτι απλα θα γινουν προσαρμογες στα θεματα safety, μεχρι οτι θα ξηλωθει ολο το ξενοδοχειο και θα ξαναφτιαχτει:mad:

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την χαρμόσυνη είδηση του Neptune, ένα παράπονο και μία ερώτηση:

  1. Χάθηκε ο κόσμος να έλθει δώδεκα ώρες νωρίτερα και για να κάνει ποδαρικό, ώστε και να μπορέσουμε να το δούμε live και να βγάλουμε και καμμιά φωτογραφία με ησυχία και άνεση?
  2. Που είπαμε ότι θα δέσει?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθεεεεεεεεεεεε...!

Περίπου στις 11 φούνταρε στη ράδα.

Και επίσημα πλέον καλώς μας ήρθε η κούκλα, καλοτάξιδο και καλότυχο να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...